...Якщо прийшов людиною, не каменем – байдужим ти не маєш права бути! (Грицько Чубай) 

21 листопада українці відзначають День Гідності та Свободи – свято на честь початку двох революцій: Помаранчевої у 2004 році та Революції Гідності 2013. Цей день відзначається щороку відповідно до Указу Президента України від 13 листопада 2014.

1

Це – про нашу солідарність і вміння перемагати навіть в дуже несприятливих умовах. Ті події виявилися водночас трансформаційними та драматичними для України. Майдан постав важливою історичною подією, яка глибоко вплинула на політику не лише в Європі, а й в глобальному масштабі. Він спрямував Україну на шлях до Європи, спричинив війну із сусідкою-агресором, призвів до відновлення холодної війни між Росією та Заходом. Однак, ми знаємо: обраний українським народом шлях хоч важкий, проте незворотний, і він триває донині… 

Та за буденними клопотами, втрачаючи пам’ять про Майдан, ми ризикуємо отримати реванш, який знищить завоювання Революції Гідності. Це залежить від кожного з нас. Нашого особистого почуття гідності та свободи.

Із усіма сміятися і плакати – 
Не все одно, що буть цілком байдужим.
...Є в світі речі дуже неоднакові – 
Сонця на небі і сонця в калюжі.
Є день і ніч.
Брехня і правда.
Добро і зло.
Зима і літо.
Є лжегерої.
Є герої справді.
...Тут необхідно ненавидіти й любити!
Тут неможливо «просто так» прожити,
Замкнувшись у собі, немов у доті.
Усе тут необхідно пережити,
Усе на смак відчути і на дотик.
Тут треба йти!
Іти, не зупинятись!
Тут ще багато треба, треба, треба!
За все тут необхідно хвилюватись – 
За всіх людей, за землю і за небо.
І розумом, тривогами, руками
Не дать планеті в просторі заснути!
...Якщо прийшов людиною, не каменем –
Байдужим ти не маєш права бути!
 

Ще юнаком Грицько Чубай (1949-1982) голосно,  максималістично і дещо наївно виголосив декларацію власного життя. Здається, у цих рядках поета і квінтесенція того, що відбувалося на Майдані, і того, що стосується кожного. 

 2