Починаючи з листопада 2014 року трагічні події в Україні тривожать та не залишають байдужими жодного громадянина України. Саме в ці осінні дні відзначає свій день народження гідний син нашого краю, майстер слова, відомий полтавський поет та прозаїк, Заслужений  журналіст  України, очільник Полтавської спілки літераторів Михайло Григорович Любивий.

Михайло Григорович – відомий полтавський поет, обдарування і талант якого на повну силу вилилися не тільки в поезію і прозу, а й в гумор та сатиру, твори для дітей. Деякі вірші переведено на болгарську, німецьку, польську мови. Більше двох десятків віршів покладено на музику відомими українськими композиторами.

Та мир – це перша і необхідна умова для повноцінного життя, яка хвилює нас всіх. Михайло Григорович Любивий вважає, що кожен має зробити свій внесок у перемогу.

«Зброя поета, -  говорить він – це слово, тому я повсяк час відчував, що мовчати не маю права. Треба писати, будити людську свідомість. Тому вірші народжувалися буквально слідом за подіями в країні».

Так народилася  15-а книга поета під назвою «Навала», яка дуже актуальна і сьогодні. В ній йдеться про драматичні події на Cході, про стосунки поколінь на тлі війни та боротьбу українського народу. 

«Їх не кликав ніхто сюди,
Але лізуть неначе гаддя,
Й нищить їх смертоносне «граддя»
Наші села, міста сади…»

Так пише у своїй  збірці поезії Михайло Любивий.

У його щирому віршованому слові немовби оживають недавні події на Майдані в Києві, анексія Криму, бойові зіткнення з російськими бандформуваннями під Слов’янськом, Щастям, Іловайськом… Ще свіжі згадки про ті дні, мов пелюстки свіжого вогню, трепетно дихають, живодайно овіюють читача з усіх сторінок збірки. І понад цим – заклик до людяності, заклик пам’ятати всіх героїв поіменно.

«Як людяності треба ще багато…
Як треба нам любові, доброти,
Щоб свіжий біль і рани вгамувати.
І пам’ять про загиблих вберегти!»
 

Поема та вірші Михайла Григоровича сповнені чудовою ідеєю невіддільності інтересів українця від інтересів загальних, усенародних. Характерно, що тема війни, беззастережна віра в перемогу над підступним ворогом переростуть у тему миру, в утвердження високогуманних ідеалів.

«Ми – сильні!
Ми – вправні!
Ми станем побідно
Над краєм отецьким.
Над вільним.
Над рідним.
За правду воюєм – свята наша справа!
Живи, Україно, - велика державо!»
 

100 примірників збірки «Навала» автор передав  українським воїнам, які ризикують своїм життям для збереження цілісності та незалежності нашої держави. Ми віримо в те, що наш народ зробить все можливе і не можливе, щоб в нашій країні запанував мир і спокій.

Всі свої власні книги Михайло Григорович подарував центральній бібліотеці. Тож, запрошуємо всіх бажаючих познайомитися з творчістю нашого земляка.