А чи знали ви, що 17 жовтня День яскравого одягу? Цей захід має щорічний характер. Можливо, така дата обрана не випадково, адже саме осінню хочеться надати похмурим, холодним дням яскравих барв.

Та не все так просто. Улюблені кольори говорять про нас набагато більше, ніж ми думаємо. Окрім того, вони зовсім по різному сприймаються оточуючими. То, який меседж ми транслюємо одягнувши певний відтінок?

Кольори поділяються на групи. Вони можуть бути гарячими (червоний, помаранчевий, насичено-жовтий кольори), теплими (коричневий, персиковий, жовтий, бежевий, рожевий), холодними (синій, синьо сірий, синьо фіолетовий (індиго), насичений синьо зелений),  прохолодними (блакитний, світлий м'ятний і бірюзовий, димово сірий), а також нейтральними (світло-сірий, сіро-бежевий, бузковий, стриманий зелений). 

Гарячі фарби в одязі - свідоцтво експресії, символ характеру впевненої, амбітної людини. Така особистість життєлюбна, активна, емоційна, але, водночас може бути запальною, авторитарною, а іноді й агресивною. До теплих кольорів, в свою чергу, тягнуться люди чуйні і делікатні, легкі в спілкуванні. Їм притаманний оптимізм та  комунікабельність. Водночас, вони не вміють наполягти на своєму та дивляться на навколишній світ крізь «рожеві окуляри». 

Вважається, що холодні кольори обирають люди стримані (або ті, хто хочуть здаватися такими), безпристрасні, замкнуті. Іноді, їм притаманна сухість, черствість та педантизм. До позитивних якостей таких людей можна віднести організованість, впорядкованість та акуратність. Позитивний аспект прохолодних відтінків в їх легкому заспокійливому ефекті, а негативний - в легковажності. Вони дозволяють відчувати себе безтурботно.

Одягу нейтральних кольорів наддають перевагу люди, які не бажають «відкривати карти», бути в очах оточуючих надмірно доброзичливими або ворожими.

Особливі місця займають білий та чорний колір. Так, перший - це символ чистоти, чесності та щирості. Чорний, в свою чергу, то є демонстрація влади, могутності, волі. Разом чорний і білий - класичний союз правди і сили, відкритості і неприступності.