15 вересня виповнюється 130 років з дня народження королеві детективу Агати Крісті. Ми підготували для вас 7 фактів з життя письменниці та 7 цікавих світлин.

1. У віці 26 років зналася на отрутах.

Після Першої світової, Агата Крісті стала працювала помічницею медсестри, і отримала доступ до великої кількості токсинів. “З того часу, як мене почала оточувати отрута, природно, що я обрала для вбивства героїв отруєння”, – пояснювала використання стихніна та броміда у своєму першому романі “Загадковий випадок у Стайлзі“.

2. Вона була однією із перших людей із Великої Британії, які спробували серфінг.

Крісті вирушила у подорож на Гаваї зі своїм першим чоловіком Арчі Крісті. Ставши серфінгістом вона казала: “Я зрозуміла, як бути експертом, або експертом із європейської точки зору – момент абсолютного тріумфу настає тоді, коли я утримуючи баланс на дошці досягала самого берега”.

3. Письменниця-рекордсменка. Агата Крісті – рекордсменка з кількості театральних постановок її творів. П’єса «Мишоловка», приміром, не сходить з підмостків лондонського театру Амбассадор ось вже 65 років.

4. Час для натхнення. Агата Крісті любила обмірковувати сюжети майбутніх творів, поки її руки були зайняті питтям посуду або в’язанням.

5. Таємниче зникнення. 3 грудня 1926 року письменниця поцілувала свою доньку перед сном, сіла в машину, і зникла на одинадцять днів. Більш як 15 тисяч волонтерів прочісували територію, але так і не змогли її знайти. Коли з’явились звинувачення проти її чоловіка, Крісті знайшли в готелі в місті Харрогейт. Вона ніколи не пояснювала своє зникнення.

6. У момент популярності, як детективного автора, вона ще й була популярною письменницею романів про кохання.

Крісті написала шість романів про кохання під ім’ям Мері Вестмакотт, зокрема і “Незавершений портрет”, напівбіографічну історію про письменницю, яка намагалась скоїти самогубство після того, як її шлюб розпався.

7. Крісті продала більше книжок, ніж людей в Китаї та США.

Її книги були видані тиражем понад 2 мільярди екземплярів і перекладені на 103 мови світу. Агата Крісті стала одним із символів Великобританії, її шедеври є найбільш публікованими після Біблії та творів Шекспіра.

1Агата Крісті зі своїми ляльками Фібі та Розалінд. 1898 рік

2В танці. Агата Крісті – по центру

3В Парижі 1906 р

4Агата Крісті – медсестра

5В Єгипті

6Агата Крісі – в розшуку

7Визнання