29 червня виповнюється 120 років від дня народження Антуана де Сент-Екзюпері — видатного французського письменника, класика світової літератури. Він народився у французському місті Леоні в аристократичній сім’ї. З дитинства Антуан мріяв про небо і мрія здійснилася, він став військовим льотчиком, літає на гідроплані, випробовує літаки, доставляє пошту в Північну Африку, стає начальником французського аеродрому. Чого тільки не трапляється із Сент-Екзюпері під час польотів: робив вимушені посадки, прокладав нові траси, багато разів сам зізнавав аварій, лише дивом уникаючи смерті. Ремесло льотчика дало йому особливе бачення світу. Він мовби дивився на землю із висоти польоту, гостріше відчуваючи невидимі зв’язки між людьми.

300620 0

Знаменитий французький письменник, поет і льотчик Антуан де Сент-Екзюпері був дуже обдарованою особистістю в самих різних областях.  За своє життя  Екзюпері створив чимало літературних шедеврів, які по праву визнані  надбанням світової культурної спадщини.  Крім «Маленького принца» з під його пера вийшлий інші твори, не менш значимі, хоча для більшості читачів він знайомий саме завдяки цій книзі. У світову літературу Сент-Екзюпері увійшов насамперед як художник – гуманіст, майстер філософської ліричної прози і став однією із видатних постатей століття. Його твори просякнуті  дитячими щирими почуттями, радістю і веселощами. За це  «Маленького принца» обожнюють і діти і дорослі різних поколінь.

Ім'я Антуана де Сент-Екзюпері не тільки назавжди увійшло в золотий фонд літератури, але і стало синонімом романтики. Нащадок хрестоносців, військовий льотчик, дивовижний письменник і глибокий філософ – він був загадкою за життя і залишився таким навіть у своїй смерті.