Цього року 29 червня минає 120 років від дня народження відомого французького письменника Антуана де Сент-Екзюпері, автора знаменитої історії про маленького принца. В книгах французького автора, як і в житті, тісно переплітаються любов, ностальгія за дитинством та безліч інших почуттів і переживань, глибоких та особистих. 

Антуан де Сент-Экзюпері народився у старовинній прованській аристократичній багатодітній  родині. Батько помер, коли Антуану було 4 роки, і вихованням 5 дітей займалася мати, графиня Марі де Сент-Екзюпері. Хлопчика багато хто вважав некрасивим – при його зростанні і високому атлетичному складенні, у нього були неправильні риси обличчя і кирпатий ніс, за який однолітки дражнили його "звіздарем". Але мати називала сина "король — сонце" за його рідкісну доброту, веселий незлобивий характер і любов до природи.

За сімейною традицією, Антуан  навчався в ліонській Школі Братів-християн, потім у католицьких коледжі єзуїтів у Manse і в Швейцарії. У 12 років Антуан вперше піднявся в повітря на літаку, проте не мріяв про польоти, а більше  про море. У 1921 році Сент-Екзюпері призвали в армію де він  записався в винищувальний полк. В армії  він несподівано  відчув, що авіація – це його справжнє покликання.

1

Сент-Екзюпері отримує кваліфікацію військового пілота. У 1921 році, після закінчення офіцерських курсів, він стає молодшим лейтенантом. Військову службу Антуан закінчує вже у Франції. В цей час він закохується в багату красуню Луїзу де Вільморен. Проте дівчина не брала Сент-Екзюпері всерйоз. У 1929 році Сент-Екзюпері повертається у Францію. Він вступає на Вищі курси військово-морської авіації і пропонує свій рукопис видавцям. "Південний поштовий", опублікований в кінці 1929 року, зробив свого автора знаменитим і багатим. У грудні 1935 року Сент-Екзюпері на власному літаку Симун намагається поставити рекорд дальності перельоту Париж – Сайгон, але терпить аварію над Лівійською пустелею. Через три дні Сент-Екзюпері і механіка Прево врятували бедуїни, а під враженням аварії був написаний знаменитий "Маленький принц".

2

Свій останній виліт Антуан скоїв 31 липня 1944 року. Доля літака і великого письменника залишалася невідомою до 1988 року, коли поблизу Марселя був виявлений браслет з ім'ям льотчика і його дружини. Залишки літака були підняті в 2003 році, але їх дослідження не дало відповіді на питання про те, як саме загинув Антуан де Сент-Екзюпері.

Найкращі цитати Антуана де Сент-Экзюпері, які потрібно пам'ятати завжди :

Я боюся стати таким, як дорослі, котрі нічим не цікавляться, окрім цифр.
Всі дорослі спочатку були дітьми, тільки мало хто з них про це пам'ятає.
Добре бачить лише серце! Найголовнішого очима не побачиш.
Справжнє кохання починається там, де нічого не чекають взамін. 
Душі не старіють, вони або народжуються старими, або залишаються юними назавжди.
Якщо ти любиш без надії на взаємність, мовчи про свою любов. У тиші вона зробиться плодоносної.
Розлука навчить тебе любити по-справжньому.
Життя навчило нас тому, що любов полягає не в тому, щоб не відривати один від одного очей, а в тому, щоб дивитися разом в одному напрямку.
Ми відповідаємо за тих, кого приручили.
Любов - це коли нічого не соромно, нічого не страшно, розумієте?! Коли тебе не підведуть! Коли в тебе вірять.
Старих друзів швидко не створиш.
Якщо людина зрадила когось через тебе, не варто пов'язувати з нею життя, рано чи пізно вона зрадить тебе через когось.