13 лютого в бібліотеці-філіалі №4 відбулася зустріч з відомою письменницею з міста Лубен Раїсою Плотниковою та  презентація її нової книги «Непманша». Ця книга недавно вийшла друком у харківському видавництві «Фоліо». ЇЇ назва настільки промовиста, що одним словом розповідає про зміст. 

Події, описані Раїсою Плотниковою в романі, відбуваються у Полтаві в період НЕПу – короткого періоду після революції 1917 року, коли занепад всього змінився надією і початком розвитку. Нова економічна політика була введена тимчасово, тому що людям нічого стало їсти. І ось ті, хто вмів господарювати, взялися за власну справу. Через певний час усі здобутки працьовитого народу були знову знищені більшовиками, почалися репресії. Але головна героїня твору Раїси Плотникової приїхала в Полтаву саме в період добрих надій, тут закохалася і вийшла заміж за непмана… Авторка книги показала, якою була Полтава в ті часи, що особливе тут відбувалося. 

Цей роман є логічним продовженням попередньої книжки лубенської письменниці, яка має назву «Реквієм для Рози».

У обох книжках події історичного минулого переплітаються з сьогоденням. Тому було б помилкою вважати їх ретро-романами. Зокрема, про нову книгу «Непманша» авторка сказала:

- Це двовимірний роман на рівні сучасності, яка теж стала вже історією.