8 жовтня в полтавську міську бібліотеку-філіал №4 на зустріч з читачами завітала відома українська письменниця Ксенія Циганчук з міста Рівного. У 2016 році ця письменниця була відзначена журі міжнародного конкурсу «Коронація слова», а в 2017 році вона отримала спеціальну премію від Андрія Кокотюхи «Золотий пістоль». Ксенія Циганчук працює в жанрах детективу, трилера, жахастика. Весь цей набір вона і представила полтавським читачам. 

Особливу увагу Ксенія Циганчук зосередила на своїй книжці «По той бік пам’яті», у якій ідеться, головним чином, про проблеми сьогодення, але описуються і події ще  дохристиянських часів. На основі достовірних наукових джерел  письменниця описала, що відбувалося на землі, де жили далекі предки, в часи язичництва, які жахливі та жорстокі обряди здійснювалися… Ксенія Циганчук переконана, що без розуміння минулого ми не можемо розуміти й того, що діється зараз. 

- Кажуть: якщо не знаєш минулого – приречений його повторити, - наголосила вона. 

Отже, історію треба вивчати, в тому числі й через такі книжки, в яких художньо осмислене те, що відбувалося насправді.

Розповіла Ксенія і як вона писала книжку з серії «Поліцейський детектив». Щоб твір вийшов достовірним, письменниця пережила справжні пригоди, їздила з патрульними, які виконували свою роботу, по місту вночі, навіть потрапила в не зовсім безпечну ситуацію… Її книга побудована на реальних фактах. Перед друком її прочитав консультант з національної поліції і виправив деякі «ляпи», як зізналася письменниця. Справа в тому, що навіть термінологія, якою користуються поліцейські, специфічна.  

Читачі висловлювали здивування, що ця молода тендітна на  вигляд жінка вибрала для творчості такі нелегкі для психіки жанри, задавали прямолінійні запитання типу «Навіщо ви це пишете, коли в житті й без цього є багато тяжкого і страшного», але Ксенія показала велику майстерність у спілкуванні з аудиторією. Врешті вона дійшла згоди навіть з найбільш консервативними в своїх смаках читачами.