250 років віддаляють нас від народження нашого славного земляка Івана Петровича Котляревського. Це великий період історії. Чимало відбулося різних подій! А на горі міста Полтави стоїть невеликий будиночок, і небо таке чисте і блакитне, і Ворскла в’ється стрічкою вдалині, як і двісті п’ятдесят років тому. Яким же він був, наш Іван Котляревський? Адже він творець Енея і Наталки-Полтавки.

Тому 3 вересня до бібліотеки завітали учні 8-х класів ЗОШ №20 імені Бориса Серги на Літературну годину «Правнук козака, чиновник, письменник – наш Котляревський», присвячену ювілею великого класика української літератури.

Виявляється знаємо ми чимало цікавих фактів і деталей його життя, а для широкого загалу ця інформація взагалі стала новою і корисною. 

Тема кохання, одну з яких висвітлював поет, сучасна і зараз, а наші гості хлопці та дівчата гарні, красиві і молоді. Тому ми запропонували школярам прийняли участь в літературному читанні уривків із безсмертної «Наталки-Полтавки». Саме про таких земляків писав поет: «От такові-то наші полтавці! Коли діло піде, щоб добро зробити, то один перед другим хватаються». Діти мали можливість ознайомитися з яскравою і змістовною книжковою виставкою. На ній були представлені старі і нові фотосвітлини пам’яті про І.П. Котляревського, а також твори письменника.

Гордимося Енеєм, Петром і Наталкою, сміємося разом з Москалем-чарівником. Адже їх «літературний батько» був надзвичайною людиною, «людиною обов’язку і честі».

Якого славного сина дала світові полтавська земля! Зі св’ятом Вас Іване Петровичу! Зі св’ятом усіх полтавців, шануймо своїх талановитих земляків, адже людина живе доти, доки живе пам’ять про неї…