В липні  представникам бібліотеки-філіалу №9 пощастило побувати на ІХ міжнародній молодіжній літній школі «Соціальна думка митрополита Андрея Шептицького» у м. Львові, що її організував Інститут релігії та суспільства Українського Католицького Університету. 

Лекції та дискусії, що їх вели в стінах Філософсько-богословського факультету УКУ  Мирослав Маринович, Олександр Зайцев, Ліліана Гентош, Олег Турій, Ігор Медвідь, Ярослав Кіт, Зеновій Свереда та ін. були спрямовані  на вивчення спадщини Митрополита А. Шептицького релігійного та суспільного діяча, політика, економіста, мецената. Охопили також увагою діяльність духовенства УГКЦ у справі порятунку  євреїв під час Другої світової війни.  

Учасники школи, котрі представляли найрізноманітніші регіони України, побували також на надзвичайно цікавих екскурсіях. Відвідали, зокрема, церкву-музей у с. Прилбичі, де народився Шептицький, палац його діда драматурга Александра Фредра у с. Вишня, Крехівський монастир, низку місць у Львові, пов’язаних з митрополитом. Вдалося нам також відвідати львівську філію Центрального державного історичного архіву, ознайомитись з науково-художнім фондом митрополита Андрея Шептицького у Національному музеї, відвідати мистецьку виставу «Ангели» в Палаці Лозинського. Крім того, протягом тижня ми побували у Соборі св. Юра, у хасидській синагозі на вул. Вугільній, біля меморіалу на місці колишнього Янівського концтабору, у Гарнізонному храмі св. ап. Петра і Павла та його підземеллі, у Палаці Потоцьких.

Побували ми і на богослужіннях у Латинському Архикатедральному храмі та у церкві на території Львівської духовної семінарії Святого Духа.

Відвідали також і студентське містечко Українського Католицького Університету і Центр А. Шептицького, де учасникам вручили сертифікати про закінчення літньої школи. Особливо приємним було також  знайомство з колегами з бібліотеки на філософсько-богословському факультеті УКУ – Орестом Симком та Олегом Дутичем.

Програма літньої школи включала в себе також перегляд документальних фільмів, інтелектуальні ігри, обговорення в групах пройденого, вечірні посиденьки біля вогнища…

Отож, гадаю, усі привезли з собою чимало вражень, приємних спогадів, і, звісно, цікавих книжечок…