Друк
Перегляди: 310
Сценарій свята
до  Всеукраїнського дня бібліотек

301020

Ведучий 1. Пані та панове!

Ведучий 2. Леді і джентльмени!

Ведучий 1. Мадам і месьє!

Ведучий 2. Сеньйори і сеньйорити!

Ведучий 1. Дорогі товариші!

Ведучий 2. Бібліомани і бібліоманки!

Ведучий 1. Вітаємо всіх щиро, любі друзі!

Ведучий 2. В книжковім та інформаційнім крузі!

Ведучий 1. Вас тут в бібліотечній нашій хаті –

Ведучий 2. На українськім книжковім святі.

Ведучий 1.Сьогодні ми зібралися у цій святковій залі з нагоди професійного свята - Всеукраїнського дня бібліотек. Тут нині присутні люди, які все життя зберігають диво людського творіння, скарбницю людських знань -книгу. Але ж вони усі живі, яскраві, неповторні, і усі заслуговують на відпочинок. Це - по-перше! А по-друге - від нас вимагають нових форм роботи, креативного підходу до проведення масових заходів, різних ноу-хау, тренінгів, майстер-класів! Тож ми і продемонструємо сьогодні щось новеньке, свіжоспечене!

Ведучий 2. На Вас сьогодні чекатимуть не тільки святкові поздоровлення, а й яскраві вітальні подарунки.

Ведучий 1. Бібліотеки Полтави сьогодні – це громадсько-публічні заклади з різноманітними функціями, які посідають важливе місце в інфраструктурі знань та соціокультурному просторі міста. Щорічно міські бібліотеки відвідує понад 51 тис. членів громади м. Полтави, але, на превеликий жаль епідемія COVID-19 ввела свої корективи щодо відвідуваності закладів Полтавської ЦБС.

Ведучий 2. Працівники бібліотечних закладів  знають і розуміють потреби нагальні громади. Про це свідчать наші ініціативи, проектна діяльність, спрямована на впровадження інновацій у бібліотеках. На рахунку працівників полтавських бібліотек  такі вдало впроваджені проекти, як участь  у партнерстві з УБА проекті світового масштабу,  реалізованому Фундацією Білла та Мелінди Гейтсів – «Бібліоміст».  Всього за останні 10 років реалізували 21 міжнародний проект (малих і великих грантів) та  місцеві проекти «Бюджету участі – 2017,2018». 

Ведучий 1. Нині бібліотеки централізованої системи мають добірку творів сучасних українських та полтавських літераторів, фонд постійно оновлюється новинками світової та вітчизняної літератури. Бібліотеки були й є осередками спілкування творчих людей: письменників, художників, музикантів. Працівники бібліотек підтримують контакти з державними установами та громадськими організаціями міста, творчими спілками Полтави й області. Бібліотечні заклади  стали місцем зустрічі з сучасними українськими письменниками.

Ведучий 2. Читання – це пристрасть будь-якої людини. Ми читаємо часто – в громадському транспорті, сидячи в черзі до лікаря або навіть сидячи за обіднім столом. Ми не уявляємо себе без того, щоб перед сном не прочитати хоча б кілька сторінок.

Ведучий 1. Бібліотеки Полтави сьогодні — це майданчики для інтерактивного спілкування дорослих і дітей. 12 міських бібліотек надають всім бажаючим безкоштовний доступ до мережі Інтернет та по Wi-Fi.

Ведучий 2. Сьогодні централізовану бібліотечну систему міста Полтави очолює Заслужений працівник культури України, нагороджена відзнакою УБА «За відданість бібліотечній справі» Дузенко Таміла Андріївна. 

Ведучий 1. Полтавська міська рада допомагає, направляє, підтримує різноманітні ініціативи, які проводить та втілює в життя Полтавська міська ЦБС. З теплими словами та своєю підтримкою, завітав до нас на професійне свято секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота. До вітального слова запрошуються……

(Вітальне слово від О.Ромас, директор Департаменту культури, молоді та спорту Полтавської міської ради  та О.Шамоти, секретаря Полтавської міської ради )

Ведучий 1. Як же живе наш згуртований, веселий, невгамовний, креативний, оптимістичний колектив? Увага на екран.

(Відеофільм «Полтавська міська ЦБС в соціокультурному просторі міста»)

Ведучий 1. Сьогодні в програмі нашого заходу бібліотренінг "Нові підходи в освітленні терапевтичної дії фіз.розминки на організм бібліотекаря в процесі обслуговування користувачів". Тренінг для вас проведе моя колега.

Ведучий 2. Дорогі бібліотекарі! Спеціально для Вас розроблено комплекс фізичних вправ, що допоможуть вам з гордістю носити високе звання "Бібліотекар".

Попрошу вийти 2 охочих бібліотекаря для демонстрації вправ. Отже, починаємо!

(На сцену виходять 2 охочих бібліотекаря)

1Примітка: для цієї вправи на абонементі і в читальному залі необхідно звільнити позаду кафедри місце, відповідне довжині ніг обслуговуючого бібліотекаря.

Ведучий 2. (звертаючись до 1 бібліотекаря) Припустимо, до вас надійшов запит від читача. Ви йдете в книжковий фонд і шукаєте потрібну книгу. Якщо книга знаходиться на верхній полиці стелажа, вам необхідно зробити вправу "Тростинка", (муз. С. Браун "Стоп")

Поставте ноги на ширину плечей, носками назовні. У цій позиції старанно і повільно підніміться навшпиньки, візьміть потрібну книгу і повільно опустіться. Якщо ви вдало і без наслідків усе-таки добралися до кафедри видачі літератури, вам необхідно передати книгу читачу. Використовуйте для цього оригінальну вправу "Ластівка". Для цієї вправи запрошується наступний бібліотекар – пані ….

Руки з книгою витягнуті перед собою паралельно підлозі. Підніміть назад випрямлену в коліні нижню кінцівку і віддайте принесене замовнику.

Робочий ефект: ця своєрідна манера подачі книги, безсумнівно, сподобається читачу, і він стане приходити в бібліотеку все частіше й частіше, що приведе до підвищення показника відвідуваності і обертаності. А зараз спеціальні вправи для тих, хто активно освоює комп'ютер.

Ведучий 1. Ця вправа для всіх бібліотекарів, бо народна мудрість устами твердить, що освоєння комп'ютера - спільна справа колективу та має назву "Пальці віялом". Уявіть собі, що ви сіли на стілець. Спина пряма. Підборіддя пряме. Руки зігнуті тільки у ліктях. Пальці, розміщені на "клаві" (клавіатурі), працюють незалежно від кистей рук та інших частин тіла.

Робочий ефект та рекомендація: якщо ви виконуватимете цю вправу постійно протягом кожного дня декілька десятків разів, ви через деякий час відчуєте непереборне бажання все ж наблизитися до комп'ютера і почати його освоєння на нормальному, а не уявному, стільці. Окрім цього у вас з'явиться гарна постать, зникнуть зморшки на шиї, остеохондроз та інші хвороби.

Ведучий 2. Бібліотека - добрий чарівник, до якого приходять ледь навчившись читати, тамуючи хвилювання, просять "записати". Малі та юні читачі беруть активну участь у різноманітних формах діяльності бібліотек, які проводять наші невгамовні, креативні, творчі працівники: вікторини, конкурси, пізнавальні та розважальні заходи, буккросинги, бук трейлери,  відкриті мікрофони, майстер-класи, клуби дозвілля, інтерактивні виставки, квести, флешмоби, флешбуки.

 Ведучий 1. І сьогодні до нас завітали викладачі Полтавської міської музичної школи № 3 ім.Б.Гмирі. Зустрічайте бурхливими оплесками!

(Вітальний блок художніх номерів від викладачів Полтавської міської музичної школи №3 ім.Б.Гмирі)

Ведучий 2. Сьогодні свій 60-річний ювілей також святкує бібліотека-філія № 6 Полтавської міської ЦБС. Увага на екран:  (демонструється підготовлена колективом бібліотеки-філіалу №6   відеопрезентація.) 

Ведучий 1. До вітального слова запрошується директор Полтавської міської ЦБС Таміла Андріївна Дузенко .

(Вітальні слова та подарунки від адміністрації ЦБС колективу бібліотеки-філіалу №6; Слово у відповідь надається І. Г.Усовій)

Ведучий 1. Праця бібліотекаря цінується читачами, постійними друзями та партнерами, адміністрацією бібліотеки, нашого мальовничого міста та області. Для нагородження  подарунками запрошується голова профспілкового комітету Полтавської міської ЦБС Стороженко Л.А.

Ведучий 2. Так, я книгар. Не лікар, не аптекар, не інженер, не вчитель, не банкір... 

Я - більше: я Книгар! Бібліотекар! Потрібен я - всьому наперекір.

Ведучий 1. Тож ще раз щиро вітаємо Вас, дорогі друзі, колеги, з професійним святом. Бажаємо творчості і натхнення, щастя, добробуту та любові вам і вашим родинам. Бажаємо  Віри Вам у власні сили, Надії на те, що наша праця буде достойно визнана, Любові наших користувачів і Мудрості у здійсненні великих планів.

Для написання сценарію використано інформацію з:

сайт Полтавської МЦБС:  https://cbs.poltava.ua/index.php/pro-nas;

блог Центральної міської бібліотеки «Книжкова скарбниця»: http://bookskarb.blogspot.com/

офіційний сайт Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара:  https://lib.kherson.ua/folk-party.htm.

 

Складач Орел О.І., 
зав.сектору соціокультурної діяльності ЦБ