Меню

Опитування


Я приходжу в бібліотеку найчастіше для того, щоб...

Статистика

 

Випуск 33 “МОЯ ДУША — В УКРАЇНІ...”

(До 110-річчя від дня народження Івана Козловського)

Іван Семенович Козловський

24 березня 1900-го року народився видатний український оперний співак (ліричний тенор) Іван Семенович Козловський. Видатний представник вітчизняної вокальної школи володів голосом ніжного тембру, широкого діапазону, його виконанню були притаманні емоційність, легкість і теплота звучання, майстерність сценічного перевтілення.

[11(24).III.1900 - 16.XII.1993]

Ім'я народного артиста СРСР, Героя Соціалістичної праці, лауреата двох Сталінських премій та Державної премії УРСР ім. Т.Г.Шевченка Івана Семеновича Козловського широко відоме в усьому світі.

І.С.Козловський народився в селі Мар'янівка біля м.Біла Церква. Мати майбутнього співака — Ганна Герасимівна, займалася вихованням дітей — старшого сина - Федора, середнього — Івана і молодшої доньки Анастасії. Його батько — Семен Йосипович був талановитою трудящою людиною. Мав клаптик орної землі, город біля хати над річечкою та корову. Зимовими вечорами шив свитки та кожушки з баранячих шкір. Скінчивши роботу і склавши своє нехитре кравацьке причандалля в куток на лаві, батько вмивався, одягав чисту сорочку, брав тульську дворядну гармонь і йшов на заробітки, грати — на весілля, на свята, тому ще був єдиним музикою на кілька навколишніх сіл. Вже в три роки Івасик став підспівувати батькові тоненьким голосочком. Пісні в хаті Козловських часто не стихали до пізнього вечора, збираючи ватагу дітей і дорослих з усього села. У п'ять років Івась вже був визнаним співаком у своєму селі. І батько часто чув про сина: «У тебе, Семене, гарний парубчак підростає, розумний і голосистий. Йому пряма дорога до Божої служби. Ти ще діждешся, що з нього вийде славний архієрей, і люди цілуватимуть йому руку» (Цит. за : Козак С.Д. Вічний жайвір.- К., 2001.-С.18).

Ознайомитись з даним випуском в повному обсязі, Ви можете в методичному відділі Полтавської центральної міської бібліотеки!

ФОТОСТРІЧКА


Powered by JoomlaGadgets