Меню

Опитування


Я приходжу в бібліотеку найчастіше для того, щоб...

Статистика

 

Головна Сторінка краєзнавця Біобібліографічні матеріали Випуски 2008 року Випуск 21 «ПРО ПЕРЕЖИТЕ ВІРШАМИ ЗВІТУЮ»

Випуск 21 «ПРО ПЕРЕЖИТЕ ВІРШАМИ ЗВІТУЮ»

(До 60-річчя від дня народження Володимира Тарасенка)

Тарасенко Володимир Олександрович
Народився 23.10.1948р. в с. Бориси Глобинського району Полтавської області. Мешкає у Полтаві.
Український поет.

Чи часто ми читаємо вголос вірші, навіть улюблені? Мабуть, не дуже. Частіше - під настрій. Пояснити це просто: ми шукаємо поезію для підтримки, ствердження чи заперечення своїх думок: від радісно-піднесених до жахливо сумних. Адже саме в поетичних творах діапазон перебігу почуттів широкий настільки, що відповідає найрізноманітним читацьким настроям:

  Мені не так багато треба:
Під ноги росяну траву,
Вгорі легку хустину неба
І думки пружну тятиву;

У степовім краю хатину,
Квітучу вишню під вікном,
Любові й ніжності краплину
І тихий човен із веслом;

Ворота, всім вітрам відкриті,
Стежину в щедрім спориші,
Волошку вранішню у житі
І пісню мамину в душі;

У серці березня начало,
Криницю світлу аж до дна.
І сонця теплого кружало,
В якому тане сивина.

Саме голосом самого поету ми розпочнемо сьогодні розповідь про Володимира Олександровича Тарасенка - українського поета, члена Національної спілки письменників України з 1997 року, лауреата обласної літературної премії імені Панаса Мирного (2002), заслуженого працівника культури України

Володимир Олександрович народився 23 жовтня 1948 року в селі Бориси Глобинського району. В 1970 році закінчив Полтавський педагогічний інститут ім. В.Г.Короленка. Свій трудовий шлях розпочав літпрацівником в обласній газеті “Комсомолець Полтавщини”, працював завідувачем відділу пропаганди обкому комсомолу, викладачем української літератури в Полтавському державному педінституті ім.В.Г.Короленка, інструктором обкому партії, заступником начальника відділу обласного УВС, на державній службі в апараті Полтавської обласної ради, в прес-службі управління Національного банку України в Полтавській області.

Вперше друкуватися В.Тарасенко почав в юному віці — з 1964 року, ще в школі він побачив свої вірші на сторінках районнної газети. Далі продовжував друкуватися в обласних газетах, газетах “Молодь України”, “Літературна Україна”, журналах “Прапор”, “Добромисл”, “Журавлик” та ін. обласних та всеукраїнських періодичних виданнях. Потім були добірки віршів в колективних збірках “Ворскла” (Харків,1977), “Вітрила-78” (Київ,1978), “Поезія” (вип.1, Київ,1983), “У Ворскли і Янтри одні береги” (Харків, 1981, укр. та болгар. мовами), в антології поезії полтавських літераторів ХХ столітя “Калинове гроно” ( Полтава ­ Кременчук, 2004).

Ознайомитись з даним випуском в повному обсязі, Ви можете в методичному відділі Полтавської центральної міської бібліотеки!

ФОТОСТРІЧКА


Powered by JoomlaGadgets