Меню

Опитування


Я приходжу в бібліотеку найчастіше для того, щоб...

Статистика

 

Головна Сторінка краєзнавця Біобібліографічні матеріали Випуски 2008 року Випуск 17 «БАЛАКОЛАВР СМІХОЗНАВСТВА»

Випуск 17 «БАЛАКОЛАВР СМІХОЗНАВСТВА»

(До 65-річчя від дня народження Юрія Рибнікова)

Рибников Юрій Зіновійович
Народився 14.07.1943р. в м. Улан-Уде (Бурятія). Мешкає у Полтаві.
Український письменник, гуморист, афорист, редактор

Юрій Зіновійович Рибников - наш сучасник і знаний в колах поціновувачів дотепного слова афорист. І тим більш приємно усвідомлювати, що людина, афоризми якої відомі на площі розміром 1/6 суші і навіть більше, сьогодні живе і створює свої короткі шедеври поруч з нами.

"Афоризм - короткий влучний оригінальний вислів; узагальнена, глибока думка, виражена в лаконічній формі, подеколи несподівано парадоксальній ("Поспішай повільно", Октавіан Август). Афоризм завжди містить у собі більше значення, ніж мовлено, він ніколи не аргументує, але впливає на свідомість виразною неординарністю судження. Афоризми часто називають крилатими словами. Літературний афоризм як самостійний жанр виник з народних прислів'їв та приказок, але різниться від них фіксованим авторством", - повідомляє нам "Літературознавчий словник-довідник" (К.,2006.-С.70)

І хоча Юрій Зіновійович впевнений, що "театр життя починається з номерка в роддомі", про свій театр життя він розповідає так, як створює афоризми: дуже лаконічно. Народився в далекій Бурятії, в переломному році Великої Вітчизняної - 1943. Середню школу закінчив у Харкові, переїхав до Полтави, працював вантажником, оператором газового опалення, стропальником, вихователем у гуртожитку, літпрацівником, заводським експедитором.

Виробничу діяльність Юрій Зіновійович поєднував з наполегливою творчою працею. Можливо, саме широкий професійний діапазон і дозволив йому з добрим гумором бачити в світі щось таке, чого ми не завжди помічаємо.

Офіційно відомо, що друкуватися письменник почав з 1966 року. Перша публікація його сатиричних мініатюр з'явилася в "Зорі Полтавщини". Але напередодні 60-річного ювілею афориста з'явилася інформація, що насправді свої перші вірші Рибников опублікував у "Машинобудівнику" - була така багатотиражна газета турбомеханічного заводу. Сьогодні немає жодної країни в СНД, де б не виходили його публікації. Юрій Зіновійович пише українською і російською мовами, постійно друкується в російських та українських видавництвах. Його афоризми можна знайти в понад ста збірках, виданих в різних країнах, на сайтах афоризмів в Інтернеті. Юрій Зіновійович - неодноразовий переможець гумористичних конкурсів журналів "Ранок" і "Вітчизна",лауреат гумористичного конкурсу "Весела сигма"(1981), учасник Всеукраїнського з'їзду гумористів і сатириків (1985), член московського клубу афористики і друкується в "Альманахах.." клубу. Всесвітній клуб гумористів у Габрово присудив Ю.Рибникову почесне звання "Балаколавра сміхознавства". ( Не плутати з бакалавром!).

Ознайомитись з даним випуском в повному обсязі, Ви можете в методичному відділі Полтавської центральної міської бібліотеки!

ФОТОСТРІЧКА


Powered by JoomlaGadgets