Меню

Опитування


Я приходжу в бібліотеку найчастіше для того, щоб...

Статистика

 

Головна Сторінка краєзнавця Біобібліографічні матеріали Випуски 2007 року Випуск 14 «ПОЧУТИЙ СУЧАСНИКАМИ, НЕ ЗАБУТИЙ НАЩАДКАМИ»
 

Випуск 14 «ПОЧУТИЙ СУЧАСНИКАМИ, НЕ ЗАБУТИЙ НАЩАДКАМИ»

(До 60-річчя від дня народження Тараса Нікітіна)

Нікітін Тарас Григорович
Народився 20.07.1947р. в с.Тен-Тек Талди-Курганської області в Казахстані.
Помер 14.09.1993 р., похований у м. Полтаві.
Поет, журналіст, громадський діяч.
  Самая печальная радость -
быть поэтом.
Всё остальное не в счет.
Даже смерть.
    Ф.Гарсиа Лорка

“Здрастуй, читачу!, - так розпочинав одну з кращих свої книг – “І стежки праслов’янська в’язь”, - Тарас Нікітін. - Я не знаю, хто ти, котрий розкриває цю книгу .... в мудрій тиші читального залу, - вихрастий школяр з бувалим ранцем за плечима, сивоусий ветеран, чоло якого помережили борозни прожитих літ, чи дівчина-студентка із замріяним поглядом, в якому заблукала споконвічна і незбагненна таємниця першого кохання... Я не знаю, хто ти, але вірю, що невдовзі ми станемо справжніми друзями, і тому обрав саме цю форму звертання, що по праву належить лише однодумцям...” (Слово до читача // Нікітін Т.Г. ... І стежки праслов’янська в’язь. - Х., 1989.- С.8)

Минуло вже понад десять років, як пішов із життя Тарас Григорович Нікітін, але він лишається поруч з нами – на сторінках своїх книг. Він продовжує жити у серцях людей, які його пам’ятають. Наша біобібліографічна година – це ще одна зустріч з непересічною людиною, якої немає поруч з нами, але яка живе – в добрій пам’яті друзів і колег, своїми справами і творами.

Людина, поет, журналіст...В цьому році йому б виповнилось 60... Пенсійний вік . Та поету не судилося зустріти старість...

Знавець полтавської літературної ниви Петро Ротач пише: “ 26 липня 1967 року в газеті “Комсомолець Полтавщини” під рубрикою “Знайомтесь: Тарас Нікітін” з’явилась добірка віршів початкуючого поета “Мій краю, щастя джерело”, яка й започаткувала на 20-у році життя його літературний шлях”. Так, з газети “Комсомолець Полтавщини” розпочав життя в літературі майбутній поет і журналіст Тарас Григорович Нікітін.

Його дитинство минуло в с.Кочубеївці Чутівського району. Після закінчення середньої школи Нікітін намагався вступити до Харківського університету, але не пройшов конкурсу. Спочатку працював піонервожатим, вантажником, а приїхавши до Полтави, став учнем друкаря. Тут, в типографії, він привернув до себе увагу редактора “Комсомольця Полтавщини” П.Клименка, який запросив його працювати в редакції.

Обласна молодіжна газета “Комсомолець Полтавщини” на довгі роки стала для Нікітіна рідною домівкою. Спочатку він працював з листами читачів, потім завідував відділом фейлетону, гумору і сатири “Вишнева Ковінька”. Писав вірші і заочно навчався на філологічному факультеті Полтавського педагогічного інституту ім. В.Г.Короленка. З 1971 року – Нікітін в лавах Радянської Армії. Під час служби він – військовий кореспондент солдатської багатотиражки в Групі Радянської Військ в Німеччині. Син фронтовика, Нікітін тонко відчував всі нюанси військової служби, для нього святим було все, що пов’язано з подіями Великої Вітчизняної війни. Звідси – така кількість творів військової тематики в творчості поета.

Ознайомитись з даним випуском в повному обсязі, Ви можете в методичному відділі Полтавської центральної міської бібліотеки!

ФОТОСТРІЧКА


Powered by JoomlaGadgets