Меню

Опитування


Я приходжу в бібліотеку найчастіше для того, щоб...

Статистика

 

Професор Володимир Моргун передав через бібліотеку на Донбас книги знаменитого батька

В бібліотеці - філіалі №5Уже не перший рік бібліотеки Полтавської МЦБС беруть участь у акції «Українська книга Донбасу».

 - Наша бібліотека, як і інші, зверталася до своїх користувачів з проханням приєднатися до акції, - розповіла завідувачка бібліотеки-філії №5 Ірина Бочкова. – Серед інших відгукнувся і професор Володимир Моргун, син знаменитого громадського діяча і письменника Федора Моргуна. Він приніс шість книг батька, котрий був родом з Донбасу (Володимир також там народився).

На кожній призначеній для бібліотек Донбасу книжці Володимир Федорович залишив свій автограф, оскільки автора вже немає серед живих (майже десять років тому Федір Моргун, котрий, незважаючи на солідний вік, активно займався політичною діяльністю, загинув у автокатастрофі). Володимир Моргун написав на внутрішній стороні обгорток книжок: «Землякам рідного Донбасу з надією, що коли країни перетворяться на поліси, то війн за кордони не буде».

Назви книг, які професор приніс на подарунок Донбасу, доволі красномовні, самі говорять про зміст: «Селянин – Світова Душа», «Перепаханные поколения», «Куда идешь, Украина?», «Руководители держав, не бойтесь быть святыми», «Сталинско-гитлеровский геноцид украинского народа», «Конец света? Или…». 

Федір Моргун, хоча був у радянські часи одним з представників партійної номенклатури - першим секретарем Полтавського обкому КПУ (головним керівником області), вже тоді проявив себе як не типовий представник влади такого рівня. Це була людина мисляча прогресивно, котра дивилася в перспективу, в майбутнє, добре дбала про землю і її трудівників. Зокрема, він став ініціатором впровадження в регіоні безвідвального способу обробітку грунту і написав книгу про це. А як тільки розпочалася горбачовська «відлига», у Федора Моргуна почали з’являтися публікації в періодиці і книги іншого змісту: він знав багато правди про все, що творилося в СРСР, починаючи з початку його існування (у тому числі про репресії), і поспішав розповісти про це світу. Федір Моргун завжди, у тому числі на ключовому посту в СРСР, переймався долею України. Принаймні, Полтавщині пощастило – з боку вищого партійного керівництва за часів Моргуна люди не відчували такого ідеологічного тиску, який спізнали мешканці інших областей. Були, як бачимо, в нашій недавній історії такі феномени… 

Книги Федора Моргуна працівники бібліотеки-філії №5 передадуть на Донбас, у Авдіївку, волонтерами Команди небайдужих, з якими ця бібліотека співпрацює з 2014 року. Волонтери гарантують, що найближчим часом (у середині вересня) доставлять їх у бібліотеки Донбасу, скоріше за все, шкільні.  

 

ФОТОСТРІЧКА


Powered by JoomlaGadgets