Меню

Опитування


Я приходжу в бібліотеку найчастіше для того, щоб...

Статистика

 

Зустрілися біля книжкової полиці, привітали з ювілеєм голову клубу книголюбів

В бібліотеці - філіалі №1У суботу 26 листопада в центральній бібліотеці відбулося засідання міського клубу «Книголюби», що діє на базі цієї бібліотеки. Оскільки на порозі грудень – місяць, у якому відбулося в давнину вікопомне повстання декабристів, листопадову зустріч біля книжкової полиці книголюби присвятили декабристам з Полтавщини, серед яких був і наш видатний письменник Іван Петрович Котляревський. Згадавши про франко-російську війну 1812 року, голова клубу книголюбів Микола Малик зазначив, що після війни з Наполеоном, у фіналі якої військо російської імперії дійшло до Парижа, переможці на власні очі побачили, як добре живуть люди в Європі. Після їх повернення додому в імперії почала з’являтися велика кількість товариств, які мали різні назви, але спільну мету: змінити владу і досягти європейського рівня життя. Діяли такі товариства і в Полтавській губернії, зокрема відзначилася цим Решетилівка. Микола Малик розповів, як покарали  більшість декабристів за повстання проти імператора і міністрів: одних стратили, інших відправили на каторгу, в заслання… Окремі учасники руху, названого декабристським, почувши про арешти, уявили, які муки їх чекають, і покінчили життя самогубством. А були такі, що пережили каторгу і повернулися додому або залишилися нести просвіту в народні маси країв, у які були зіслані.

Детальніше...

«Країна починається з тебе» - усний журнал до Дня Гідності та Свободи

В бібліотеці - філіалі №525 листопада в бібліотеці-філії №5 для учнів 9-Б класу загальноосвітньої школи №27 провели усний журнал «Країна починається з тебе», приурочений до Дня Гідності та Свободи.

Детальніше...

Гості бібліотеки

В бібліотеці - філіалі №323 і 24 листопада відбулися екскурсії двох класів – 1-Г і 1-В гімназії №17 у міську бібліотеку-філію сімейного читання №3. Ця бібліотека знаходиться поряд з гімназією - навчальний заклад видно з вікон бібліотеки. Це дуже зручно для дітей і їх батьків.

Детальніше...

«Прости нас, пам’яте, прости»

В бібліотеці - філіалі №523 листопада в бібліотеці-філії №5 провели годину-реквієм «Прости нас, пам’яте, прости», приурочену до чергових роковин найжахливішої трагедії в історії України – голодомору 1932-1933 років, коли без війни, пострілів і бомб були знищені мільйони українців.

Детальніше...

23 листопада 1941 року: пам’ятаємо і сумуємо

В бібліотеці - філіалі №1До однієї з найтрагічніших дат в історії Полтави і України - 23 листопада 1941 року, коли загарбники – нацисти здійснили масовий розстріл мирних мешканців нашого міста єврейської національності і військовополонених на території влаштованого ними концентраційного табору по вулиці Пушкарівській, працівники центральної міської бібліотеки оформили в читальній залі перегляд літератури.

Детальніше...

ФОТОСТРІЧКА


Powered by JoomlaGadgets