Меню

Опитування


Я приходжу в бібліотеку найчастіше для того, щоб...

Статистика

 

Полтавський часопростір Івана Котляревського

В останні роки наша держава стоїть перед завданням презентації власного історико-культурного надбання перед європейською світовою спільнотою. Осмислення своєї ролі на тлі культури, пошук автентичності неможливі без живого інтересу до літературної та історичної спадщини рідного краю. Адже знання народом своєї культури, історії, досягнень і особливостей - не тільки показник його духовної зрілості та інтелігентності, а й важлива передумова і стимул подальшого поступу.

Іван Петрович Котляревський відомий у всьому світі, але він має особливе значення для нас, його співвітчизників, оскільки зачинатель нової української літератури вперше показав українців як націю, що усвідомила себе єдністю й вийшла на світову арену. Творчість Котляревського являє собою унікальне явище з точки зору національної специфіки літератури. Національна своєрідність спадщини письменника обумовлюється не тільки тим, що до його творів включено масу характерних деталей малоросійського побуту, народні пісні, звичаї та повір’я, а передусім тим, що Котляревський зробив спробу зазирнути в глибини української душі, показати її різні сторони, відтворити українську ментальність. У творчості Котляревського можна знайти відповіді на запитання, що хвилюють нас і сьогодні: хто такі ми - українці, які ми є і якими повинні бути. Котляревський заявив на повний голос, що існує українська література, що є таке місце на землі - Полтавщина.

Одним із напрямків діяльності Полтавської міської централізованої бібліотечної системи є популяризація творчості Івана Петровича Котляревського серед всіх категорій читачів нашого міста. Проводяться різноманітні заходи, приурочені до пам’ятних та ювілейних дат життя та творчості Котляревського. Популяризація творчості письменника також пов'язана з краєзнавчою роботою та естетичним вихованням користувачів бібліотек ЦБС.

У фондах ЦБС налічується 345 примірників творів поета. Представлені:

- повне зібрання творів
- зібрання творів
- твори
- вибрані твори
- окремі видання творів, серед яких поема "Енеїда", п’єса "Наталка Полтавка".
Найстаріше видання - 1948 року, а найостаннє - 2008.

Також у наших фондах є літературознавча література, яка висвітлює життя та творчість І.П.Котляревського:

Волинський П.К. Іван Котляревський: Життя і творчість.- К., 1969.

Загайко П.К. Полтавський літературно-меморіальний музей І.П.Котляревського: Путівник.- Х., 1988.

Кирилюк Е.П. Іван Котляревський: Життя і творчість.- К., 1981

Корницька Г.Г., Морозова Л.Г. І.Котляревський "Енеїда", "Наталка Полтавка": Посібник для 9 кл.- Х., 1999.

Котляревський і Полтава. Портрет поета на тлі міста: Путівник.-Полтава, 2009

Котляревський у малюнках художника Євгена Путрі. З колекції Полтавського літературно-меморіального музею І.П.Котляревського: Календар.- Полтава.

Нахлік Е.К. Творчість Івана Котляревського: Замовчувані інтерпретації. Дискусійні проблеми. Спроба нового прочитання з погляду літературних напрямів і течій.- Львів, 1994.- / До 225- річчя від дня народження письменника/

Ротач П.П. Іван Котляревський у листуванні.- Опішне: Українське Нарордознавство, 1994.

Слава сонцем засіяла: Святкування 200-річчя з дня народження І.П.Котляревського.-К, 1972

Хропко П.П. Іван Петрович Котляревський: Літ. портрет.-К.,1961.

Повернення Котляревського, або рівняння з багатьма невідомими // Скалацький К. Пошуки. Знахідки. Відкриття.- К. :Родовід, 2004 .- С. 142 - 149.- (Українське наївне мистецтво).

Сьогочасне ставлення до Івана Петровича Котляревського можна характеризувати як почуття любові, пошани і гордості за його подвиг у літературі. Пам’ять про нього буде вічною, доки житиме український народ. Як влучно сказав полтавський поет, лауреат обласної премії імені І.П.Котляревського - Володимир Тарасенко:

Наш Котляревський, вчителю Іване,
Сьогодні всі ми біля тебе знов,
Не стерлось твоє слово полум’яне,
Хоч світ новий у вік новий дійшов.

ФОТОСТРІЧКА


Powered by JoomlaGadgets