Меню

Опитування


Я приходжу в бібліотеку найчастіше для того, щоб...

Статистика

 

Головна Конкурси УВАГА! Конкурс!
 

УВАГА! Конкурс!

В бібліотеці - філіалі №12

Шановні колеги і друзі! 

Херсонська обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки запрошує вас взяти участь у відкритому літературному конкурсі для дітей та підлітків "ФантФест" та розмістити інформацію про його проведення на ваших ресурсах. 

Посилання - http://www.library.kherson.ua/2017/fantfest.pdf

 

                                                                                           Інформація про відкритий конкурс літературної творчості для дітей і молоді «ФантФест»

Ідея проведення конкурсу у рамках Міжнародного фестивалю мистецтв "Гоголь-фентезі" імені Рудого Панька" виникла під час тривання Міжнародного конгресу фантастів "Загублений світ". Він проходив у Херсоні у січні 2013 року, і для проведення прес-конференції та "Круглого столу" організаторами  був вибраний зал Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки. Письменники-фантасти з кількох стран (наприклад, Атанас Славов – Болгарія, Сергій Тарасов – Білорусія, Мир Теймір Магамедов – Азербайджан) виступали з доповідями та розмовляли щодо розвитку жанру фентезі. 

З метою популяризації творів відомих фантастів та з ціллю підтримки юних авторів був запропонований такий проект, як конкурс "ФантФест".

У 2017 році відбувається вже четвертий за числом конкурс. У попередніх роках роботи надсилалися з різних куточків України та з міст Новосибірськ, Вітебськ, Магнітогорськ тощо. Кожного року кількість учасників зростає. Якщо у 2014 було надіслано 45 творів, то у 2016 майже 70. 

Зміст творів оприлюднюється на сайті Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки для проведення голосування на "Приз читацьких симпатій".

На початку квітня проходить святкова церемонія нагородження переможців та призерів з врученням дипломів та цінних подарунків. Вручається також Гран-прі конкурсу – статуетка "Рудий Панько" (авторська ручна робота Олександра Теплякова). 

У 2016 році на фінал завітала Дара Корній та пообіцяла, як голова журі, бути присутньою на церемонії нагородження і у квітні 2017 р. 

Всім учасникам, які не приїхали на фінал, надсилаються дипломи в електронному вигляді. 

 

ПОЛОЖЕННЯ про проведення ІV Відкритого дитячого літературного конкурсу фантастики  та фентезі  «ФантФест» в рамках VІІ Міжнародного фестивалю мистецтв  «Гоголь-фентезі імені Рудого Панька»

 

І. Засновники та мета Конкурсу

 

Засновниками літературного конкурсу «ФантФест» (далі – Конкурс) є комунальний заклад "Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки" Херсонської обласної ради та громадська організація  «Міжнародний фестиваль мистецтв  «Гоголь-фентезі імені Рудого Панька»  за сприянням проекту підтримки дитячого читання «BaraBooka. Простір української дитячої книги»  та  видавництва дитячої книги ТОВ "Фонтан казок".

Метою Конкурсу є залучення до книги та читання творів світової літератури у популярному жанрі фентезі та фантастики, розвиток та підтримка літературних здібностей дітей і молоді, спрямування її в русло духовно-творчої діяльності.

 

ІІ. Умови проведення Конкурсу

 

1. Конкурс проводиться з 01 січня по 10 квітня 2017 року. 

Термін подання робіт  до 15 березня 2017 року включно.

2. Вікові категорії учасників:  

- учні 7 – 11 класів (12-16 років); 

- молодь від 17 до 21 року, зокрема студенти навчальних закладів усіх типів.

3. Вимоги до творчих робіт:

- творчі роботи створюються українською або російською мовами і подаються в електронному варіанті разом з заявкою (в одному файлі Word). Заявка повинна містити ПІБ автора, вік, навчальний заклад (місце роботи), поштову та електронну адресу, телефон.

- жанри творів: казка, оповідання, новела, уривок(глава) з великого твору. Об’єм до 8 сторінок друкованого тексту (шрифт Таймс, кегль 14).

- твір може ґрунтуватися на реалістичних подіях та обов’язково включати  елементи або казки, або фантастики, або фентезі.

4.  Критерії оцінювання: оригінальність творчого задуму, нестандартність композиційного втілення, новизна художніх рішень, яскравість художніх образів, рівень літературного викладу.

5. Творчі роботи з позначкою   «На конкурс «ФантФест» до 15 березня 2017 року надсилаються  на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду  

Рукописи також можна надати особисто або надіслати поштою за адресою: 73000, м.Херсон, вул. Гімназична, 21 (Херсонська обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки). 

 

ІІІ. Організація Конкурсу 

 

1. Проведення Конкурсу забезпечується оргкомітетом (додаток № 1).

2.Оцінювання творчих робіт і визначення переможців (у кожній віковій категорії окремо) здійснює журі, до складу якого входять представники творчих спілок і громадськості (додаток № 2).

3. 17 березня 2017 року усі роботи анонімно (без позначення прізвищ авторів) оприлюднюються на сайті Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки для проведення голосування на "Приз читацьких симпатій".

4. Журі до 30 березня 2017 року здійснює оцінювання творчих робіт  учнів та визначає переможців Конкурсу.

5. Подання заявки на Конкурс означає автоматичну згоду на використування та друкування персональних даних учасників та їхніх творів згідно з чинним законодавством України.  

Рукописи не рецензуються и не повертаються.

У першій декаді квітня 2017 року відбудеться святковий фінал Конкурсу з урочистою церемонією нагородження переможців.

 

ІV. Нагородження 

 

1. Усі учасники і призери (1, 2, 3 місце у кожній віковій категорії і в номінаціях, які визначить журі) нагороджуються дипломами. Гран-прі може бути присуджено незалежно від вікової категорії за рішенням журі.

2. Володар Гран-прі одержує статуетку «Рудий Панько» (авторська робота О.Теплякова), призери Конкурсу - цінні подарунки.

 

3. Збірка творів переможців та дипломантів Конкурсу, яка буде видана за результатами конкурсу (веб-видання).

 

Склад журі ІV Відкритого дитячого літературного конкурсу фантастики  та фентезі  «ФантФест» 

 

1. Замойська М. І. (Дара Корній), письменник, лауреат міжнародного літературного конкурсу «Гоголь-фентезі- 2009", багаторазовий лауреат літературного конкурсу «Коронація слова», голова журі. 

2. Звягінцева Н.Д., поет, редактор серії книг «Літературні скарбі Херсонщини», секретар журі. 

 Члени журі:

3. Бардашевська А.І  , директор Херсонської обласної бібліотеки для дітей, заслужений працівник культури України. 

4. Марущак А.П. директор ТВО «Скіфія» ХОДТРК, письменник, заслужений журналіст України журі.    

5. Кругов В.О., організатор фестивалю мистецтв «Гоголь-фентезі імені Рудого Панька» 

6. Голобородько Я.Ю., доктор філологічних наук, професор, літературознавець та літературний критик. 

7. Загороднюк В.С., поет, голова Херсонського осередку НСПУ.

 

Модератор проекту Звягінцева Надія Дмитрівна, тел. 0552-41-03-47, моб. 050-396-20-05.

 

ФОТОСТРІЧКА


Powered by JoomlaGadgets