Іван Петрович  Котляревський – велике серце України, піснетворець, добрий і мудрий пророк. Хто разом із ним не реготав до впаду, хто не журився, не плакав, не радів за його героїв?!

У цьому році ми відзначаємо 250 років від дня народження класика української літератури. З нагоди ювілею письменника на абонементі представлено книжкову виставку «І.Котляревський: загадка великого полтавця» із циклу «Український літературний Олімп».

Творчість нашого земляка має вагоме значення в історії становлення нової української літературної мови. Його поема «Енеїда», п’єси «Наталка - Полтавка», «Москаль - чарівник», написані на основі живого усного мовлення народу, започаткували новий етап формування  літературної мови.

Премію в галузі драматургії  і театрального мистецтва ім. І.П.Котляревського встановлено в 1990 році. З 2007 року встановлена Полтавська обласна премія  ім. І.П.Котляревського.

Слова Т.Шевченка, присвячені великому письменнику, виявились пророчими:

Будеш, батьку, панувати,
Поки живуть люди.
Поки сонце з неба сяє,
Тебе не забудуть!

Працівники центральної міської бібліотеки запрошують всіх бажаючих глибше познайомитися з творчістю нашого видатного земляка.