В бібліотеці – філіалі №13 експонується книжкова виставка – портрет «Мрійник та симфоніст української прози». Присвячена вона 170-річчю від дня народження нашого земляка  Панаса Мирного, який народився, жив і творив на Полтавщині. З 1871 р. й до 1920 р. він мешкав у Полтаві, вів активну громадську діяльність.

Панас Мирний увійшов в українську літературу як основоположник соціально–психологічного роману і повісті, майстер великих прозових жанрів, «свіжий і сильний талант» (І. Франко). Власною творчістю він зумів розкрити неповторність, красу, мелодійність української мови, адже першими його учителями були рідна пісня і казка. Він був винятково скромною, чесною, працьовитою людиною. Трудився не заради слави. Окрім цього, він був прекрасним борцем за краще життя трудящих. 

П. Мирний – письменник великого епічного таланту. Літературу він розцінював як могутній засіб боротьби проти соціального гноблення. 

На книжковій виставці представлена література про життя та творчість прозаїка, драматурга, публіциста. Розділи книжкової виставки–портрета: «Обрії життя П. Мирного», «Борець за правду і волю», «Панас Мирний і Полтава». Творча спадщина П. Мирного представлена романами «Хіба ревуть воли, як ясла повні?», «Повія», повістями, оповіданнями, новелами, драмою «Лимерівна», комедіями, що представлені на виставці в розділі «Літопис життя народного». 

Запрошуємо до бібліотеки переглянути цю книжкову виставку. Твори письменника й через століття є актуальними і досі хвилюють душі багатьох читачів. Вивчайте, знайомтесь з творчістю великого майстра художнього слова, великого патріота України Панаса Мирного.