У читальній залі бібліотеки-філіалу №5 представлена цікава і незвична виставка: художні фотографії на тему рибальства лікаря за фахом і художника за покликом душі Ігоря Лотиша та книжки на цю тему з фонду бібліотеки. 

Ігор Лотиш є давнім користувачем та добрим другом бібліотеки-філіалу №5. Раніше тут уже представлялися виставки його світлин на різні теми та його живописні картини. Цю, нову виставку розмістили не так, як, здебільшого, розміщували інші. Фотографії не закріплювали на стіні, а розставили на столах, а поряд з ними – книжки, зміст яких відповідає зображенням на світлинах.

Ігор Лотиш дуже захоплюється рибальством, в різні пори року він багато часу проводить з вудкою чи спінінгом біля водойм. Рибалить та фотографує пейзажі, на фоні яких проходить рибна ловля, й інших рибалок за їх улюбленим заняттям фотохудожник і на полтавських ріках, і на морях. Є на виставці навіть фото з його поїздки в Ізраїль. Там пан Ігор також відвідав водойми, в яких водиться риба. 

Але найбільше на виставці знайомих полтавцям краєвидів, де легко впізнати річки Ворсклу та Коломак. 

На світлинах відображений не тільки процес ловлі риби в різні пори року, а й приготування на багатті юшки. А на одному фото ми бачимо навіть… смажену рибу. Звичайно, ту, яка була щойно спіймана. Рибалки вміють готувати їжу в похідних умовах.

Серед книг, представлених на виставці під назвою «Фотовікно у рибальський світ», особливий інтерес відвідувачів бібліотеки, які цікавляться темою рибалки,  привертає «Риболовний календар», видання з серії «Що чіпляти на гачок», «Порадник рибалки» Максима Думича. Доволі «зачитана», а значить – затребувана книжка «Рибальські зорі», яка вийшла друком у 1991 році. Автори  В. І. Галега та В. В. Галега. 

Є тут і ще давніша книжка – навчальний посібник «Риба наших водойм» А. Я. Щербухи, видана в 1987 році.