Інколи прозою неможливо передати почуття та донести до людей істину так переконливо, як можна зробити це поетичними рядками.  

Щоб привернути увагу читачів до поезії, бібліотека-філіал №5 представила виставку під назвою «Поетичні відлуння». Одним з перших в очі впадає збірник на верхній полиці, названий просто: «Поезія». В ньому – твори видатних поетів України: Василя Стуса, Василя Симоненка, Олександра Олеся, Ліни Костенко. Зараз ця книга найбільше цікавить читачів, адже 33 роки тому, в ніч з 3 на 4 вересня в карцері табору особливого режиму в Пермській області Росії пішов з життя мученик за любов до України, талановитий поет, правозахисник, дисидент Василь Стус. У ці дні вся Україна вшановує його пам’ять.

На жаль, більшість бібліотек поки-що не має достатньої кількості окремо виданих творів Василя Стуса, але є надія, що незабаром ситуація буде виправлена. Працівники бібліотеки-філіалу №5, зокрема, сподіваються, що незабаром у їх книгозбірні з’явиться нове двотомне видання віршів Василя Стуса, яке недавно побачило світ. 

На виставці «Поетичні відлуння», окрім творів поетів недавньої епохи, яка уже відійшла в історію (хоча ми ще боремося з наслідками подій тієї епохи) представлено багато поетичних збірок українських поетів – наших сучасників. 

Неперевершена Ліна Костенко – унікальна: вона представляє у віршах і минуле, і сьогодення. І зараз бореться поетичним словом за Україну.

Івана Андрусяка ми більше знаємо як дитячого письменника, а бібліотека надає нам можливість ознайомитися з його філософськими віршами для дорослих, надрукованих у збірці під дивною назвою «Часниковий сік». Чому така назва? – Розкриє інтригу тільки безпосереднє знайомство з творами.

У збірці «Ільмовий місточок» Петра Мідянки, виданої в Ужгороді, у всеукраїнському державному видавництві «Карпати», вміщені поезії й есе.

Представлені книга віршів Наталки Ходаковської (Наливайко) «У безмежному колі», збірник поезій різних авторів під назвою «Маяк», виданий в Одесі.

У збірці Марії Дубини «Життя – як спалах», яка вийшла друком у Дніпрі, у видавництві «Січ», містяться вірші, поеми, гумор.

Настроям початку осені відповідає книжка поета Віктора Терена «Осінні сузір’я», а збірка віршів Павла Гірника «Коник на снігу» навіює думки про зиму…

Привертає увагу «Щоденник чоловіка на межі століть» Олексія Кононенка, виданий у Харкові. В ньому - вірші періоду 1974-2011 рр. Олексій Кононенко - автор більше 20 книг і понад 100 пісень. 

І, звичайно, читачі не зможуть обійти увагою «Цитатник» улюбленого багатьма шанувальниками поезії харківського поета Сергія Жадана.