Багато хто мріє об’їхати весь світ та не кожному це вдається. Але можна подорожувати і «заочно», за допомогою книжок та періодичних видань. 

У таку літературну подорож до країни, що має багатовікову історію – Китаю, ми й запрошуємо своїх читачів. Китай – батьківщина однієї з чотирьох великих цивілізацій давнього світу. Це одна з найзагадковіших країн на планеті. Вона притягує до себе не тільки культурними традиціями, але й безліччю таємниць і загадок.

Напередодні Дня Європи в центральній міській бібліотеці представлена книжкова виставка – панорама «Знайомтесь: європейська література». День Європи – це символ не лише започаткування нової успішної моделі, але й мирної співпраці між державами.

Європейська література цікава і багатогранна, так як утверджує вічні цінності, зосереджує свою увагу перед усім на людині, її особистому, громадському житті.

Французька література може пишатися великою плеядою талановитих письменників, які стали її славою, твори яких належать до золотої скарбниці світової літератури. Та навряд чи можна серед усіх французьких літераторів знайти постать величнішу, ніж постать Оноре де Бальзака.  Саме творчості відомого французького письменника присвячена виставка – вшанування «Секрет вічного успіху книг Оноре де Бальзака» до 220- річчя від дня народження автора.

Література, яка представлена на книжковій виставці, дозволить користувачам бібліотеки ще раз доторкнутися до витоків творчості великого автора «Людської комедії», з якої, за словами літератора Андре Шамсона, «… можна черпати справжнє життя». 

В бібліотеці – філіалі №13 експонується книжкова виставка – портрет «Мрійник та симфоніст української прози». Присвячена вона 170-річчю від дня народження нашого земляка  Панаса Мирного, який народився, жив і творив на Полтавщині. З 1871 р. й до 1920 р. він мешкав у Полтаві, вів активну громадську діяльність.

Панас Мирний увійшов в українську літературу як основоположник соціально–психологічного роману і повісті, майстер великих прозових жанрів, «свіжий і сильний талант» (І. Франко). Власною творчістю він зумів розкрити неповторність, красу, мелодійність української мови, адже першими його учителями були рідна пісня і казка. Він був винятково скромною, чесною, працьовитою людиною. Трудився не заради слави. Окрім цього, він був прекрасним борцем за краще життя трудящих. 

У бібліотеці-філіалі сімейного читання №3 до 140-річного ювілею видатного полтавця С. Петлюри оформили інформаційну викладку «Український державник – Симон Петлюра». 

Бібліотекари запропонували читачам найкращі книжки з фонду бібліотеки, у яких розповідається  про життєвий шлях і військову, політичну та культурну діяльність українського державника, публіциста, літературного і театрального критика, організатора українських Збройних Сил, члена Генерального секретаріату Української Центральної Ради - Генерального секретаря з військових справ, Головного отамана військ Української Народної Республіки, голови Директорії УНР Симона Петлюри.

Бібліотека – це світ, в якому живуть цікаві книги. Це місце, де можна знайти літературу на різний смак, де можна поринути у світ фантазії та ідей. У центральній бібліотеці відбулася дегустація літературних новинок. Користувачі нашої книгозбірні із зацікавленням переглядали книжкове меню, в якому були: Страва від шеф- кухаря; Мікс для розуму; Історичний салат; Високоенергетичний фреш «Загадковий».

Учасники мали змогу ознайомитися з найсучаснішими творами, творами – переможцями літературних премій, і зокрема премії «Коронація слова».