Готуючись до святкування разом з читачами Всеукраїнського дня бібліотек, працівники міської бібліотеки-філіалу №12 підготували дуже цікаве «Меню для книгоїда». Це книжкова виставка з розділів, які мають дуже промовисті назви, що самі розповідають про наповнення: «Український смаколик», «Зарубіжний пудинг», «Рагу з пригод». Звеселяють, додають позитивного настрою читачам, які вибирають книжки з виставки, яскраві чашки з веселими малюнками, розставлені на полицях стелажа.

До Всеукраїнського дня бібліотек працівник бібліотеки-філіалу №12 Ірина Маркіна влаштувала в читальній залі виставку під назвою «Мій друже і супутнику, Книго моя…». Ця виставка містить дуже багато цікавої інформації про книгу. В одному з розділів представлені книжки, які видаються у світі найбільшими тиражами – Біблія і Коран, а також книжка, яку діти беруть до рук найпершою – це, звичайно ж, Буквар. 

Увазі читачів пропонуються книги письменника, твори якого видавалися найбільшими тиражами – Вільяма Шекспіра, і Щоденник 14-річної Анни Франк, який друкувався в світі найчастіше, був виданий семи мовами. 

Інколи прозою неможливо передати почуття та донести до людей істину так переконливо, як можна зробити це поетичними рядками.  

Щоб привернути увагу читачів до поезії, бібліотека-філіал №5 представила виставку під назвою «Поетичні відлуння». Одним з перших в очі впадає збірник на верхній полиці, названий просто: «Поезія». В ньому – твори видатних поетів України: Василя Стуса, Василя Симоненка, Олександра Олеся, Ліни Костенко. Зараз ця книга найбільше цікавить читачів, адже 33 роки тому, в ніч з 3 на 4 вересня в карцері табору особливого режиму в Пермській області Росії пішов з життя мученик за любов до України, талановитий поет, правозахисник, дисидент Василь Стус. У ці дні вся Україна вшановує його пам’ять.

Уже не вперше полтавська міська бібліотека-філіал №5 відгукнулася на пропозицію молодіжної секції Української бібліотечної асоціації взяти участь у Display-кросингу і влаштувала у відділі абонементу виставку в запропонованій тональності… Зовнішнє оформлення цієї виставки для всіх бібліотек, які беруть участь у Display-кросингу, однакове, але її наповнення, рішення, з яким смаком подавати ту чи іншу літературу – за працівниками конкретних закладів. 

«Читай зі смаком!» - закликає назва виставки, яка третій рік мандрує Україною, і читачі зосереджують свою увагу на розділах, представлена в яких література їм до смаку найбільше. 

Майстерна вишивальниця Валентина Башта мешкає поряд з міською бібліотекою-філіалом №2 і є активною користувачкою цієї бібліотеки. Вона приходить сюди і щоб вибрати книги для читання та погортати періодичні видання, і щоб скористатися ком’ютером та Інтернетом (ці послуги бібліотека всім надає  безкоштовно). 

Не раз працівники закладу влаштовували в читальній залі виставки вишитих робіт Валентини Петрівни. Вона представляла тут і вишиті сорочки, рушники та серветки, і картини. Особливо запам’яталася відвідувачам бібліотеки серія вишитих Валентиною Баштою соняшників – дуже багато сонця вони внесли в прохолоду читальної зали. 

У відділі абонементу бібліотеки-філіалу №12 діє книжкова виставка під назвою «Історія України в романах», яка має розділи «Гортаючи сторінки історії», «Стежками споминів і болю». Книги розміщені в історичній послідовності: княжа доба, скіфський період, козаччина – героїчний час в українській історії. 

Увагу багатьох читачів привертають твори про легендарну Роксолану – «Степова квітка» Миколи Лазорського, «Роксолана» Павла Загребельного, «Роксоляна» Осипа Назарука. Багатьох цікавлять твори з історії Київської Русі. На виставці є книги Семена Скляренка «Володимир» та Святослав».