З 23 по 25 листопада у курортному Буковелі відбулась неймовірна зустріч друзів IREX.  Рада з міжнародних досліджень та обмінів протягом кількох останніх років проводила суспільно важливі проекти у співпраці з патрульною поліцією, бібліотеками, громадськими організаціями зі всієї України. 

Працівники бібліотеки-філії №9 Полтавської міської ЦБС, завдяки підтримці IREX,  взяли участь у програмі співпраці поліції та громади ПОЛіС, надихнулись матеріалами гендерної вечірки «Мені фіолетово» та квесту «Ціна свободи» і втілили цікаві тематичні заходи… Отже, настав час пошуку майбутнього!

23 вересня - в День міста Полтави в центральній міській бібліотеці у рамках фестивалю "Майстерня міста. Моя Полтава - моє майбутнє" відбулося свято "Повір у себе". Головними складовими цього свята були турніри з рекреаційних видів спорту. Організатор змагань - Полтавська районна державна адміністрація.

Проведенню свята, що надало можливість людям з інвалідністю серед інших спортсменів випробувати себе в інтелектуальних видах спорту і здобути перемоги, посприяв Інститут розвитку міста, завдяки якому в бібліотеці є нові комплекти шахів і шашок. 

21 вересня завдяки зусиллям працівників, читачів та волонтерів бібліотеки-філії №9 на майданчику біля бібліотеки відбулось Свято дітей та сім’ї  «Бібліоподвір’я за родинне дозвілля!». Веселий розважальний захід пройшов в рамках урбаністично-культурного фестивалю «Майстерня міста», який проходив у Полтаві з 20 по 23 вересня.

А щоб дозвілля маленьких та дорослих друзів бібліотеки стало ще цікавішим, нам не можна було обійтись без допомоги спонсорів. Справа у тому, що у Полтаві реалізується проект «Інтегрований розвиток міст в Україні», виконавцем якого є німецька урядова компанія GIZ, фінансують його уряди Німеччини та Швейцарії, а реалізує проект у нашому місті Полтавська міська рада та «Інститут розвитку міста».

У рамках проекту "Інтегрований розвиток міст в Україні", який виконується німецькою урядовою компанією, у полтавській міській бібліотеці-філіалі №7 діяла майстерня по виготовленню еко-торбинок. Шили і вишивали сумочки багаторазового використання з нешкідливих для довкілля матеріалів, якими можна замінити поліетиленові пакети, бібліотечні активістки, учасниці гуртка "Українські вечорниці", який веде завідувачка бібліотеки Людмила Заливча. І сама Людмила Олександрівна немало попрацювала над створенням красивих і зручних для використання еко-сумок.

Користувачі дитячих бібліотек Полтавської міської ЦБС провели літні канікули на книжкових островах. Саме під таким гаслом проходили цьогорічні літні читання у бібліотеках міста в рамках міської бібліотечної Програми «Книжкова естафета сонячного літа». Працівники системи використали цю додаткову можливість для залучення дітей до книги і читання, були створені простори творчості та приємного спілкування з літературою для всіх бажаючих. У планах бібліотечних працівників на час великих літніх вакацій була організація дозвілля дітей, проведення різноманітних заходів у веселій пізнавально-ігровій формі. Подивимось на результати.

6 лютого в рамках міні-проекту «Правовий простір», який діє у бібліотеці-філії №2, тут надавали безкоштовні  консультації представникам мало захищених верств населення студентки третього курсу Полтавського юридичного коледжу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Марія Колпак та Віра Рищиновець. Цього разу майбутнім юристкам задавали запитання, які стосувалися спадщини та сплати аліментів.