В бібліотеці - філіалі №26 грудня в кіноклубі “Імпульс” Docudays ua при бібліотеці-філії №2 в рамках Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини користувачам бібліотеки різного віку показали фільм режисера Юлії Аппен «Між іншим», знятий у 2016 році. 

Перед початком показу завідувачка бібліотеки Юлія Коваленко пояснила глядачам, чому цього року фестиваль має назву «Чотири градуси»: головний акцент – на проблеми екології. Температура на нашій планеті зростає,  підвищення її на чотири градуси загрожує серйозними катаклізмами. Люди повинні зробити все від них залежне, щоб уповільнити темпи глобального потепління. На думку науковців, небезпечний процес прискорює господарська діяльність населення і те, що люди не бережуть природу, не дбають про екологію. 

Документальна кінострічка, над якою Юлія Аппен працювала разом з Микитою Лиськовим та Олександрою Васиною, створена оригінальним чином. Ми бачимо на екрані місця, де мешкають емігрантки, чуємо їхні розповіді про життя за кордоном (у Польщі і Франції), але не бачимо облич героїнь. Можливо, творці фільму саме так передали чотири зворушливі історії жінок, які переживають цілий спектр емоцій – від ностальгії за Україною до радості, що зуміли піднятися в нових реаліях, не зламалися і не втратили надій, що за кадром жінкам легше було розкритися і бути в своїх розповідях абсолютно відвертими.  Одна героїня з упевненістю заявила, що вже добилася певного успіху, ще одна зізналася: «Скучаю за Києвом. Зараз там відбуваються класні процеси, і жалкую, що я не там». 

Після закінчення перегляду фільму, який нікого з глядачів не залишив байдужим, довго тривало обговорення.