28 листопада в бібліотеці-філіалі №2 для користувачів бібліотеки різного віку, серед яких були студенти та викладач педагогічного університету, провели воркшоп на тему «Протидія торгівлі людьми в соцмережах». 

Тренер від Полтавської філії Суспільної служби України Олександра Волакова розповіла, що сучасне рабство існує в різних формах. Це не тільки обмеження свободи пересування. Може бути фінансова залежність, емоційна залежність і т. д. Людину можуть прийняти на роботу без офіційного оформлення і не заплатити. Таке може статися не лише за кордоном із заробітчанами, а й у своїй країні.

Часто молодь, яка їде в інші країни з надією заробити хороші гроші, потрапляє в пастки злочинців, які торгують людьми. Через власну необізнаність, неграмотність, довірливість молоді дівчата нерідко потрапляють у сексуальне рабство.

На молодь полюють у соціальних мережах, заманюють підлими способами і забирають у рабство, примушують до рабської праці, позбавляють можливості мати майбутнє.

Олександра Волакова розповіла, як не потрапити в пастки,   назвала сайти, де можна знайти не фальшиві, а справжні  запрошення на роботу за кордон (насамперед це сайт Міністерства соціальної політики), як правильно мають бути оформлені документи і т. п. 

Відбулося заняття в групах. 

Олександра закликала всіх написати пости в соцмережах, розповісти друзям, як уберегтися від пасток, не потрапити в рабство, і куди слід у першу чергу звернутися найманому працівникові, якщо в нього відібрали документи чи вчинили по відношенню до нього інші незаконні дії.