Напередодні 250-ї річниці нашого земляка, поета І.П. Котляревського, до бібліотеки-філії №12 завітали третьокласники ЗОШ №20 імені Бориса Серги. Бібліотекарі вирішили ознайомити маленьких школярів з творчістю письменника, побудувавши бесіду у формі краєзнавчої мандрівки, адже безсмертна «Енеїда» І. П. Котляревського - це справжня енциклопедія українського побуту та звичаїв. Діти мали можливість не тільки почути про ту епоху, але й доторкнутися до неї через предмети побуту: дерев’яні ложки, глиняні глечики, тарілки, макітру, куменець… Вони активно вгадували одяг, який носили сучасники поета. Не забули хлопчики та дівчатка і страви, які любили полтавці, особливо славну полтавську галушку, дуже відому далеко за межами нашої України.

Учні засипали бібліотекаря Ірину Маркіну запитаннями, що стосувалися І. Котляревського, як людини: де вчився, з ким товаришував, що любив і що ненавидів, якими орденами був нагороджений. Чимало запитань викликала і історія створення пам’ятника поету.

Отже, завдяки краєзнавчій мандрівці, в бібліотеці до скарбнички дитячої пам’яті додалася ще одна історія про нашого великого земляка, яка буде вічна.