Завідувачка бібліотеки-філіалу №6 Ірина Усова та бібліотекар Сюзанна Онищенко провели у гостьовій кімнаті закладу літературне чаювання для читачів, присвячене темі подорожей. Гостями заходу були відомий у Полтаві науковець - ентомолог, художник і мандрівник, викладач Полтавської державної аграрної академії Леонід Колесников, авторка близько 20 книжок про відомих полтавців, у тому числі активних мандрівників, Наталія Буцька, поетеса Наталія Жовнір та майстриня Ніна Баканова. 

Леонід Колесников провів для учасників заходу надзвичайно цікаву віртуальну подорож замками Німеччини, розповів романтичну, захоплюючу історію про останнього німецького короля – пацифіста Людвіга ІІ, котрий сів на трон двадцятирічним і спорудив у ХІХ столітті в Баварії три замки. В одному з цих замків побував Леонід Олегович, коли проводив у Німеччині  наукові дослідження по своєму профілю. Він мешкав у будинку фермерів, подружився з господарями, тому багато цікавого повідомив і про ментальність німців, їх звичаї в побуті, велику працьовитість. 

Також Леонід Олегович розповів про своє перебування в Силіконовій Долині в США. 

Виявилося, що в тій далекій заокеанській країні мешкають онуки Наталії Буцької, котрі, коли мають можливість, прилітають в Україну в гості до своєї полтавської бабусі-письменниці. Тож Наталія Миколаївна дещо доповнила цікаву розповідь Леоніда Олеговича про Америку. Потім посипалися запитання до неї з приводу її книжок, видатних особистостей, з котрими вона зустрічалася, спілкувалася і дружила за свій довгий (понад 80 років) вік. Відбувся доволі жвавий діалог, а точніше – полілог між читачами й поважними гостями бібліотеки.

Далі Ніна Баканова представила свої найновіші вироби – прикраси з бісеру. Ці вироби з особливим інтересом розглядали жінки, розпитували майстриню про технологію їх виготовлення. Особливо зачарувала всіх маленька дамська сумочка, верх якої повністю густо вишитий бісером.

Але спілкування з Ніною Бакановою стосувалося не тільки її мистецьких робіт. Ніна також долучилася в розмові до теми подорожей і розповіла багато цікавого про Литву, де вона зараз проводить половину свого часу в зв’язку з роботою, і про Естонію й Латвію, де також буває. Про звичаї мешканців прибалтійських країн, рівень їх життя, культуру, кухню. Ніна зауважила, що в цих країнах жінки навіть дуже поважного віку приділяють багато уваги своїй зовнішності, носять прикраси. Користуються великим попитом у них зокрема й такі кольє та намисто, як робить з бісеру Ніна. 

Бібліотекар Сюзанна Онищенко, продовжуючи тему подорожей, порекомендувала присутнім прочитати книги сучасного, надзвичайно популярного молодого письменника Макса Кідрука, в яких розповідається про подорожі героїв у загадкову Мексику та на острів Пасхи, про їх незвичайні пригоди в тих екзотичних місцях.

Наталія Жовнір, котра також любить подорожувати, захоплюється красою природи різних живописних місць, яких особливо багато в нашій Україні і які ми ще до кінця не пізнали і не вивчили, прочитала ліричні вірші, присвячені, насамперед, цій тематиці.

Дуже насичені цікавою інформацією з активним обговоренням почутого дві години спілкування за чаєм у бібліотеці залишили в усіх надзвичайно приємні враження. А любителі мандрівок чітко визначилися, які книжки про подорожі вони хочуть прочитати найближчим часом.