11  квітня 2019 року у бібліотеці-філіалі №4 відбулися довгоочікувана зустріч із восьмикласниками ЗОШ №23 – літературні посиденьки «Великодній дивосвіт»

Говорили зі школярами  про великодні традиції, звичаї українців, як у нас на батьківщині, так і у діаспорі. Легенди, оповідки, прислів’я, приказки, загадки, народні повір’я, великодні жарти – так  великодня тема знайшла відображення в усній народній творчості нашого народу та в художніх творах письменників і поетів.

Цікавою вдалася  віртуальна мандрівка в Латинську Америку, Канаду, Австралію, на острів Хортиця, Миколаїв над Дністром, Коломию. «Відвідали» всі країни, міста, містечка, де є музеї чи  пам’ятники писанці, дізналися найцікавіші факти  з історії писанкарства та святкування Великодня.      

Насамкінець посиденьок  на школярів чекав майстер-клас з виготовлення писанки,  технікою оздоблення якої щедро поділилася з нами майстриня зі Львова Євгенія Коцур.

Учасниками майстер-класу були переважно дівчатка. Та несподівано  долучився  Ігор, який не тільки вправно обмотував яйце різнокольоровими нитками, а й ділився цікавою інформацією.

Тато Ігоря  родом  із прикарпатського краю, «тому для мене  виготовлення писанок – справа не нова. Дідусь робить заготовки яєць із дерева і у нас всі в родині вміють розписувати яйця ». 

- Продаєте?, - запитую. 
- Та ні, - всміхається хлопець, передчуваючи моє здивування.- Дідусь говорить, що писанка - на радість людям, а хіба ж радість продається?»