Навпроти одного з вікон читальної зали бібліотеки-філіалу сімейного читання №3 прилаштована годівничка для пташок, у яку бібліотекарі постійно підсипають якогось зерна. Клювати це зерно злітаються синички і горобці.

- Серед них існує певна "ієрархія", - посміхається бібліотекар Світлана Коротка. - Першими прилітають їсти синички, і поки вони не поїдять, горобці не намагаються долучитися до "трапези". А коли синички наїдяться і відлетять, приступають до їжі горобці. Ми прилаштували годівничку біля вікна і невисоко через те, що коли раніше пробували розмістити її далі, дрібних пташок проганяли ворони. А сюди ворони "дороги" не знаходять.

Годівничка зроблена з великої пластикової пляшки з вирізаним у ній "віконечком". Вивішують таку годівничку для дрібних пташок працівники бібліотеки на бібліотечному подвір'ї вже не першу зиму. Користувачі бібліотеки, особливо діти, люблять спостерігати за пташками у вікно з читальної зали, коли ті злітаються до годівнички. А деякі читачі, зокрема дорослі, які приходять у бібліотеку самі чи з дітьми або онуками, долучаються до доброї справи: йдучи в бібліотеку за книжками, також приносять з собою зерно для пташок.