6 листопада в бібліотеці-філіалі №5 відбулася літературна зустріч "Мова барвиста, мова багата..." до Дня української писемності та мови. З користувачами бібліотеки - учнями ДНЗ ПЦПТО спілкувалася провідний науковий співробітник літературно-меморіального музею І. П. Котляревського, найавторитетніший котляревськознавець України Євгенія Стороха. Вона розкрила користувачам бібліотеки невідомі грані особистості нашого видатного земляка, основоположника нової української літературної мови Івана Петровича Котляревського.

Йшлося про особисте життя письменника, яке не склалося тому, що за нього не віддали заміж кохану дівчину, котра була на момент їхньої зустрічі вже пообіцяна багатому вдівцеві в дружини. Йшлося про іскроменту "Енеїду" Котляревського, його "Наталку Полтавку" (сюжет якої схожий на той, що був у реальному житті автора, тільки з щасливим закінченням), про рідкісні експонати, пов'язані з життям і творчістю Івана Петровича. Євгенія Всеволодівна розповіла і про військову службу Івана Котляревського, і про його останню велику роботу - три томи перекладу за дорученням дружини генерал-губернатора Варвари Рєпніної.

На закінчення заходу учням показали короткий мультфільм "Енеїда" - про "Троянську Січ" (існуючу в "перелицьованій" з твору Вергілія Котляревським поемі).