11 жовтня в бібліотеці-філіалі сімейного читання №3 відбулася зустріч юних користувачів бібліотеки - учнів 8-А класу загальноосвітньої школи №37 із захисником кордонів України, воїном АТО Владиславом Контарчуком. 

«Патріотизму не вчать – його виховують». Таку назву дали заходу, присвяченому святам, які ми не випадково святкуємо в День Покрови Пресвятої Богородиці - Дню захисника України та Дню Українського козацтва. Адже  Пресвяту Богородицю з давніх часів вважають заступницею і покровителькою українських козаків і всіх захисників України часів минулих і сьогодення.

Спілкування з захисником Вітчизни проходило на фоні перегляду «В час козацький запрошують книги». Бібліотекарі запропонували увазі читачів твори, які висвітлюють історію запорізького козацтва, діяльність різних  гетьманів України й т. п.

Владислав Контарчук розповів про події на Сході України і свою участь у них. Цей молодий воїн пішов захищати Україну добровільно. Йому було трохи за 20, коли він  добився, щоб його взяли на фронт. Юнак пройшов через найтяжчі випробування війною в районі донецького аеропорту…

Владислав розмовляв з дітьми не тільки про війну, а й про дуже важливі духовні цінності, зокрема, необхідність добре знати рідну мову і завжди послуговуватися нею. Національна мова – це також захист держави. А іноді рідна мова може навіть урятувати людині життя – Владислав навів такий приклад. 

Діти з великим інтересом слухали захисника України, задавали йому доволі розумні запитання, які свідчили, настільки сучасні підлітки розвинені, орієнтуються в ситуації. А після закінчення заходу школярі довго з захопленням обговорювали все, про що дізналися від Владислава  Контарчука, ділилися враженнями від зустрічі з ним.