Четвер 6 вересня в бібліотеці-філіалі №2 був Днем українського кіно. Про становлення українського кінематографа тут ішла мова з ранку і до завершення головного заходу Дня – перегляду та обговорення кінофільму «Наталка Полтавка», знятого «Укртелефільмом»  в 1978 році (режисер і сценарист - Родіон Юхименко).

Показ фільму проходив на фоні перегляду літератури про кіно. З книгами, представленими в цьому перегляді, користувачів бібліотеки бібліотекарі знайомили впродовж дня. Завідувачка бібліотеки Юлія Коваленко розповідала всім, хто приходив у бібліотеку і кого зацікавила тема, про історію зародження українського кіно і телебачення. 

У 1896 році кінематограф зародився в Україні в місті Харкові. Відомий на той час фотограф Альфред Федецький зняв  декілька короткометражних документальних сюжетів і показав їх в Оперному театрі в Харкові. 

У 30-ті роки минулого століття в Україні була утворена Спілка кінематографістів, яка потім перетворилася на кіностудію Олександра Довженка.

У вступному слові перед початком показу фільму «Наталка Полтавка» Юлія Коваленко зазначила, що перший звуковий фільм в Україні був випущений на екрани в квітні 1931 року. Це була кінострічка режисера Дзиги Вертова «Симфонія Донбасу».

Глядачі отримали велике задоволення від перегляду кінофільму «Наталка Полтавка». На екрані в концентрованому вигляді постали українські традиції і побут початку ХІХ століття, народні танці і пісні. Зачарувала всіх  витончена врода Наталки – юної красуні Наталії Сумської, якій дуже личить національне вбрання.

Цікавим було і обговорення фільму. Один з глядачів на ім’я Сергій, зокрема, сказав:
- Я в захопленні, що ця кінострічка є у нас у фонді Держкіно.  
Також Сергій зауважив:
- Видно, що це п’єса – чітко, лінійно побудований сюжет за твором Івана Котляревського. 
Головну героїню Наталку Сергій назвав «класичною безприданницею», образ якої часто зустрічається і в літературі інших народів.