У бібліотеці-філіалі сімейного читання №3 надзвичайно активно йде літнє читання. За книгами – аншлаг. З самого ранку сюди йдуть і йдуть читачі абсолютно різного віку – хлопчики і дівчатка, чоловіки і жінки, дідусі й бабусі. Приходять сім’ями і окремо, діти часто компаніями по кілька чоловік. 

У відділі абонементу бібліотекарі в рамках програми літнього читання «Літо на книжкових островах» влаштували виставку під назвою «Сонцю і квітам всміхається літо». Тут представлені і книги для позакласного читання, і ті, які вивчаються учнями за шкільною програмою. Виставка має розділи «Читаю сам! Раджу прочитати другу!», «З кожною сторінкою – відкриття».

Ось і 4 липня у відділі абонементу зібралася одночасно дуже розмаїта читацька аудиторія: молода мама з малюком на руках та чоловік солідного віку зосереджено вибирають книжки на стелажах, а до кафедри бібліотекаря підійшло троє хлопців-підлітків, один з яких – з футбольним м’ячем у руках.

- Вам потрібен комп’ютер? – запитала завідувачка бібліотеки Наталія Онищенко.

- Ні - ми за книжками, - дружнім хором відповіли хлопці й почали переглядати літературу на виставці, вибирати твори для читання. 

Тим часом завітали мама з дівчинкою молодшого шкільного віку, простягла бібліотекареві список книжок, рекомендованих доньці вчителем для літнього читання. Сива бабуся прийшла обміняти книжки, які вона прочитала, на інші. Чоловік поважного віку відразу попрямував до стелажів з літературою – видно, що він добре знає, де стоять потрібні йому книжки. Прибігла зграйка невеликих дівчаток за книжечками для читання… 

Триває чудове, тепле літо з книгою, яку добре взяти з собою і почитати на природі в такий день, як цей - коли не спекотно, бо сонце закривають легкі хмарини, але доволі тепло, приємне свіже повітря. А на яскравому сонці читати не можна, бо це шкодить зору. В сонячні дні краще посидіти з книжкою в тиші читальної зали бібліотеки або вдома.