Ще, певно, ніколи координати нашого міста не співпадали зі світовою мистецькою довготою так, як нині!

З 8 по 10 червня у нашому місті проходив  Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Poltava і ми у бібліотеці дуже тішимось, що побували на, без перебільшення, найвизначнішій творчій події року.

Учасниками фестивалю стали відомі українські та шведські автори, серед яких Оксана Забужко, Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Андрій Любка, Агнетта Плейель, Мальте Перссон, Елізабет Х’юрт та інші.

Протягом трьох днів організатори пропонували усім охочим стати учасниками низки різноманітних заходів. Поетичні читання проходили біля кургану та у районному домі культури у Решетилівці, коло редута на полі Полтавської битви, у музеях та бібліотеках Полтави, Полтавському педагогічному університеті, у театрі імені М. Гоголя, біля Білої альтанки…  Полтавці та гості міста також мали вільний вхід на презентації книг, фільму, дитячого арт-видавництва, дискусії та музичні концерти, пішохідну екскурсію містом.

Українців та шведів поєднує не лише тема спільної історії, а й специфічного творчого діалогу. Натхненна атмосфера фестивалю вражає також відкритістю і рівністю між автором і читачем.  Можна ось так запросто підійти до Елізабет Х’юрт, поговорити про перші письменницькі спроби, роботу та власну інтроверсію. Або сидіти за столом поруч з Юрієм Андруховичем і обговорювати пошуки творчих однодумців, садибу Котляревського та світогляд, який формує митця. Чи слухати поезію Сергія Жадана і розуміти, що зараз прозвучало більше Євангелії, ніж у всіх проповідях, які ти слухав від початку року…

Створений  Котляревським «Полтавсько-гадяцько-лубенський материк з таким собі архіпелагом у Петербурзі», існування якого відкрили автори мультимедійного проекту-вистави «Безкінечна подорож або Енеїда», нагадує нам про необхідність переосмислення ролі нашого міста як культурного центру. Іншими словами, фестиваль Meridian Poltava безсумнівно вписує Полтаву у модерний  мистецький контекст сучасної Європи. І це не може не втішати…