14 травня в центральну міську бібліотеку завітали з учителями учні сьомого класу загальноосвітньої школи №19, щоб переглянути цікаві відео сюжети про країни Європи і взяти участь у вікторині «Країни та міста Європи». 

Завідувачка сектору читальної зали Ірина Бабаєва та бібліотекар Людмила Цірсенс розповіли дітям багато цікавих подробиць про країни Європи – географію,  клімат, культурні традиції, кулінарні уподобання, рецепти західноєвропейських кухарів та пекарів, які набули популярності в світі, найзнаменитіші туристичні об’єкти. 

Бібліотекарі наголошували, що між Україною і країнами західної Європи існують давні тісні зв’язки, ми маємо багато спільного. Багато між нами в історії переплетено, і навіть до кави смаки однакові. 

Ірина Бабаєва розповіла, що в 1683 році під час облоги турками Відня український шляхтич та  козак Юрій-Франц Кульчицький, переодягнувшись у турецький одяг, приніс віденцям листа з повідомленням, що місту буде надана допомога. За це віденці щедро його нагородили, у тому числі 300-ми мішками кави з турецького обозу. Юрій, коли перебував у Туреччині, ознайомився з технологією приготування кави. Він пристосував цей напій до смаків європейців, почав додавати в каву цукор. Так з’явилася знаменита кава по-віденськи.  

Згодом Юрій Кульчицький відкрив у Відні кав’ярню, в якій  продавав порцію кави по крейцеру за філіжанку. Скоро цей напій набув великої популярності серед віденців. Згодом за сприяння підприємливого українця в багатьох куточках міста з’явилися схожі кав’ярні, і Юрій Кульчицький очолив цілий цех продавців кави. Так віденська кава дійшла і до України.

Діти з інтересом слухали і жваво реагували на інформацію, а потім активно відповідали на запитання вікторини.

Захід був присвячений Дню Європи, який ми святкуватимемо 21 травня.