28 лютого в бібліотеці-філії №5 студенти Української медичної стоматологічної академії Дарина Абраменко та Олександр Помилой, котрі є волонтерами загону"Єдність", прочитали користувачам бібліотеки старшого шкільного віку та дорослим лекцію на тему "Гаджетоманія". Лекція містила елементи тренінгу, гри, навчання. Дарина та Олександр допомогли користувачам бібліотеки розібратися, що таке гаджетоманія і як з цим явищем боротися. Вони розглянули з аудиторією (переважно молодіжною) вплив гаджетів та мобільних телефонів на організм людини, психоемоційний стан, здатність до соціальної адаптації в реальному світі. Обговорили позитивну роль гаджетів у сучасному динамічному житті (за умови, якщо людина вміє правильно їх використовувати) і шкоду від них.

Майбутні лікарі Дарина та Олександр переконані, що прийде час, коли гаджетоманію офіційно визнають хворобою. Волонтери наголосили, що особливо небезпечним є захоплення гаджетами для дітей, адже гаджети шкодять нормальному соціальному, ігровому розвитку, самоосмисленню дітей.

Це не перший просвітницький захід у бібліотеці-філії №5, проведений з волонтерами загону"Єдність" у рамках проекту "Валеошкола". Вуличний університет", реалізації якого в місті сприяє управління в справах сім'ї, молоді та спорту виконкому Полтавської міської ради.