13 лютого, напередодні Дня Святого Валентина у бібліотеці-філії сімейного читання №3 з учнями 4-А класу загальноосвітньої школи №37 провели бесіду про цінність сім’ї. Бесіда проходила на фоні книжкової виставки під назвою «Любов і кохання – два різних крила», який представила завідувачка бібліотеки Наталія Онищенко. Тут є книги відомих, популярних сучасних українських і зарубіжних авторів. Зокрема, «Сорок цистерн любові», «Полянами і хмарочосами» та «Варвари» українського письменника Степана Процюка, «Абсолютно не цілована» норвезької письменниці Ніни Елізабет Грьонтведт, «Мурахоїдом обзивають мене» австралійської письменниці Кристини Нестлінгер, «Йорген плюс Анна дорівнює любов» норвезької письменниці Вігдіс Йорт. Дітям пояснили, що у них уже такий вік, коли скоро почнуть прокидатися перші почуття: у хлопців – до дівчат, у дівчат – до хлопців. Що закоханість - це добре, але ще не є справжньою любов’ю, яка прийде, коли їм виповниться по 20 і більше років.

Нині в Україні, як і на Заході, стало популярним Свято  Святого Валентина, яке вважається Днем закоханим. Дітям розповіли, що такий священник на ім’я Валентин справді жив у давнину в Римі у часи войовничого імператора Клавдія. Той імператор не дозволяв чоловікам, які повинні були служити в його армії, одружуватися, бо вважав, що сім’я заважає службі, відволікає від думок про воєнні походи. Але Валентин таємно вінчав закоханих. Він був переконаний, що держава в такі речі не повинна втручатися, що сім’я є найбільшою цінністю, кохання між чоловіком і жінкою має бути направлене на взаємну пошану, взаємну користь і народження дітей. За це імператор наказав стратити Валентина. Його наказ виконали 14 лютого… Пізніше Церква назвала відважного священика Святим великомучеником з міркувань, що той, хто виступив на захист сім’ї, родини, вчинив шляхетний вчинок і вартий, щоб його оголосили Святим мучеником за родину. 

Святий Валентин показав людям цінність подружжя. Подружжям можуть бути тільки чоловік і жінка. Справжня Церква ніколи не визнає ніяких інших «варіантів». Тільки в союзі чоловіка і жінки можуть народжуватися діти, тільки чоловік і жінка разом можуть продовжити рід. 

І діти, які дарують одне одному, а також своїм батькам «валентинки» в День Святого Валентина, повинні знати і розуміти значення цього свята. Для цього й потрібно проводити такі бесіди.