22 вересня в бібліотеці-філіалі №2 відбулося літературно-мистецьке чаювання, в якому взяли участь відомі не тільки в Полтаві майстри слова і пензля, а також дехто з активних користувачів бібліотеки. 

Молода письменниця Олена Колінько, чия книжка для дітей "Шпалереон" недавно вийшла друком у київському видавництві "Фонтан казок" і відразу принесла їй популярність, розповіла, що незабаром побачить світ її друга книга - цього разу для підлітків.

22 вересня у Полтаві в рамках арт-проекту "Полтава вишивана" відбувся традиційний Парад вишиванок,  присвячений Дню міста Полтави. У цьому Параді, як і щороку, взяли активну участь працівники Полтавської міської централізованої бібліотечної системи. У колоні працівників культури міста бібліотекарі пройшли святковою ходою від Соборного майдану до парку "Перемога", де відбувалися цього дня головні урочисті заходи свята. В руках працівники МЦБС, окрім кольорових кульок, несли великі різнобарвні квіти, виготовлені власноруч. Від кожної бібліотека - свої стилізовані мистецькі витвори, в які була вкладена фантазія, майстерність і любов до рідного міста.

21 вересня завдяки зусиллям працівників, читачів та волонтерів бібліотеки-філії №9 на майданчику біля бібліотеки відбулось Свято дітей та сім’ї  «Бібліоподвір’я за родинне дозвілля!». Веселий розважальний захід пройшов в рамках урбаністично-культурного фестивалю «Майстерня міста», який проходив у Полтаві з 20 по 23 вересня.

А щоб дозвілля маленьких та дорослих друзів бібліотеки стало ще цікавішим, нам не можна було обійтись без допомоги спонсорів. Справа у тому, що у Полтаві реалізується проект «Інтегрований розвиток міст в Україні», виконавцем якого є німецька урядова компанія GIZ, фінансують його уряди Німеччини та Швейцарії, а реалізує проект у нашому місті Полтавська міська рада та «Інститут розвитку міста».

У рамках проекту "Інтегрований розвиток міст в Україні", який виконується німецькою урядовою компанією, у полтавській міській бібліотеці-філіалі №7 діяла майстерня по виготовленню еко-торбинок. Шили і вишивали сумочки багаторазового використання з нешкідливих для довкілля матеріалів, якими можна замінити поліетиленові пакети, бібліотечні активістки, учасниці гуртка "Українські вечорниці", який веде завідувачка бібліотеки Людмила Заливча. І сама Людмила Олександрівна немало попрацювала над створенням красивих і зручних для використання еко-сумок.

В кінці вересня до усіх полтавців: від малих до великих приходить свято. Це свято визволення від німецьких загарбників нашої Полтави, і одночасно — День міста. Природа нам подарувала ще декілька теплих днів і бібліотекарів бібліотеки-філіалу №12 було запрошено на зустріч з відвідувачами Подільського територіального центру соціальної допомоги. Зібралися ми поговорити про наше славне місто і його історію. У вже немолодих людей сяяли очі, коли вони згадували дитинство і юність, що якраз прийшлися на часи відбудови Полтави після тієї страшної війни…

19 вересня у центральній бібліотеці відбувся захід, присвячений Дню міста Полтави, під ліричною назвою "Літературно-поетичний час "Роки як хмари линуть понад степом. Але полтавську душу не змінить...".

Перед користувачами бібліотеки виступила народна академічна хорова капела ветеранів "Пам'ять серця" Полтавського міського Будинку культури. Ветерани виконали пісні воєнного часу та більш сучасні ліричні пісенні твори про Полтаву.