Зараз не здивуєш українця будь-якого віку ні колядкою, ні щедрівкою. Відроджуються українські традиції, а тим паче позаду святкування і Нового року, і Різдва, і Меланки, і Василя.

16 січня в бібліотеці-філіалі №7 користувачі зібралися на музично-літературний вечір, щоб дізнатися про традиційні різдвяно-новорічні обряди, колядки та щедрівки, які є  справжньою скарбницею нашого народу. 

16 січня в бібліотеці-філії №2 в рамках співпраці бібліотеки з кампанією «Артхаус Трафік» відбувся показ художнього фільму британського режисера Саймона Ебауда «Чарівні чудові». Користувачі бібліотеки – молодь і люди старшого віку – з задоволенням подивилися цей добрий, душевний фільм, який вчить кращим людським цінностям – доброті, порядності, вмінню цінувати почуття, співчувати ближньому, прощати і розуміти іншого. 

У бібліотеці-філії №2 триває виставка робіт учнів Полтавської дитячої художньої школи під назвою «Прийшла зима». Пухнастий сніг, прикрашені ялинки, сніговими – безпосередньо і щиро, використовуючи життєрадісні кольори, діти показують втіхи і радощі зими. 

І хоча полтавська зима поки-що лише в окремі дні радувала нас сніжком, юні художники вірять, що веселощі і розваги, які може запропонувати зима – катання на санчатах, лижах, гра в сніжки - ще попереду. Як це буде – зображено на їх малюнках, які дарують хороший зимовий настрій відвідувачам бібліотеки.

15 cічня в бібліотеці-філії №9, в рамках Програми ПОЛіС, відбулась нова зустріч. Інформаційний брифінг «Моя поліція: безпека і довіра» пройшов з представником патрульної поліції Богданом Зябленком Така форма спілкування вибрана не випадково, адже гостями були вихованці гуртка «Юний журналіст» при ОЦЕВУМі з керівником Іриною Синягівською.

Все відбувалось як на справжньому брифінгу: фотокореспондент, записники, диктофони… Журналісти, хоч і початківці, але засипали Богдана найрізноманітнішими запитаннями.

У неділю 14 січня у центральній міській бібліотеці відбулося перше в 2018 році засідання Клубу родинного дозвілля. Оскільки це був день, коли багато хто святкує Новий рік за старим стилем літочислення, програма, яку підготував новий очільник Клубу Руслан Оріховський, мала новорічну тему. На засідання прийшли люди різного віку: найстаршим трьом учасникам - по 81 року, найменший - учень другого класу спеціалізованої школи №3 Олексій Буханський. Саме найменший учасник, який брав активну участь в іграх та  конкурсах, отримав найбільше призів: шоколадку, цукерки - "камінці" в яскравій пляшці, а також - найголовніше - комплект шашок та дошку для гри в шашки.

В 2018 році бібліотека-філіал №13 продовжує міні-проект «До бібліотеки – в «Команду «СМАЙЛ». На зимових канікулах 14 січня в бібліотеку завітали члени гуртка. Вони підготували новорічний концерт та казку «Дванадцять місяців» за п’єсою С. Маршака.

На 11 годину зібралися діточки з молодшої групи «Команди «Смайл». Прийшли матусі, бабусі, дідусі , які з задоволенням дивилися, на своїх  дітей та онуків, що співали пісеньки, розповідали віршики. Який же новорічний концерт без Діда Мороза? А ось і він, з подарунками, з загадками, вікторинами та улюбленим малечею новорічним хороводом.