14 серпня в бібліотеці-філії № 9 відбулось друге заняття  з англійської мови за програмою проекту "Shape Ukraine". Разом зі студентами - Бассемом з Єгипту та Іян з Китаю, грали в ігри, спілкувались на тему дружби та пригадували англійські слова на кожну букву слова relationship.

Найактивніші учасники діалогу та найкращі знавці англійської отримали в якості заохочення солодощі.

Проект Shape Ukraine набирає обертів та продовжує свою роботу в бібліотеках міста. Сьогодні до Speaking Club приєднались ще три волонтера - два студента з Йорданії, та дівчина з Китаю, всі вони навчаються  в Англії та активно беруть участь у волонтерській програмі. Охочих вивчати англійську разом з носіями  мови також побільшало. Прийшло удвічі більше дітей, ніж ми очікували та й дорослим такий формат спілкування сподобався. Кількість учасників показала, що це дійсно актуальний проект, який є сенс продовжувати.

Напередодні великого свята – Дня незалежності України бібліотекарі філії №12 для дітей провели народознавчу годину під назвою «Вишита сорочка аж до поясочка» з дитячим садочком №44 «Волошка». На чудовий захід малята завітали у яскравих вишиванках і віночках, а ми розповіли про вишиванку, рушники та показали узори, зразки вишивки. Бібліотекар Ірина Маркіна ознайомила маленьких слухачів з журналом «Українська вишивка» та переповіла легенду про вишиту сорочку. 

Бібліотека-філіал №4 долучилася до реалізації проекту «Shape Ukraine. Speaking Club», який стартував у бібліотеках Полтави у співпраці з ГО «Світло надії». 8 серпня відбулися дві зустрічі наших читачів із Гюрканом та Бесимом, волонтерами з Турції та Єгипту. 

Головна ідея зустрічей – говорити тільки англійською. Це навчання через гру та активне спілкування. Методика, за якою проходили заняття, буде удосконалюватися, але вже є перші відгуки: «обов’язково прийду ще», «цікаво перевірити свій рівень знань», «ніколи так не спілкувалася, хоча правила знаю добре», «допоможе якісно оволодіти навичками спілкування». Перший крок зроблено - спільну мову-розуміння вже знайшли. 

8 серпня у бібліотеці-філії №4 відбувся День нової книги «100 новинок!» Представлені на переглядах літератури книги відомих зарубіжних письменників, улюблених українських авторів, чудові дитячі видання знайшли своїх читачів. «Хочу жити серед ваших книг», - поділилася враженнями Тетяна Дима, яка склала для себе список із двадцяти трьох  вибраних книг для читання.

Кожен, хто відвідав День нової книги, мав нагоду познайомитися з новинками, переглянути буктрейлери на презентовані видання; дізнатися про нові імена в літературі, новини видавництв «Нора-Друк», «Клубу сімейного дозвілля», «Vivat» із «інформаційних листків», експрес-репортажів, які підготували бібліотекарі. 

Канікули – чудова нагода поповнити  свій словниковий запас з англійської.  Особливо цікаво попрактикуватися у розмовах з іноземцями. Ось і користувачам бібліотеки-філіалу №9 випала така чудова нагода. 

Бассем і Гуркан – студенти з Єгипту та Туреччини, котрі  вивчають комп’ютерні технології та міжнародні відносини, провели для дітей та підлітків першу годину спілкування. Діти англійською говорили про свої захоплення, подорожі, розповідали цікаві факти з життя. Разом вивчали слова, що стосуються родини та сімейних стосунків, добирали слова за темою на кожну літеру англійського алфавіту.