18 квітня в центральну міську бібліотеку завітали студенти Полтавського коледжу нафти і газу, які вивчають… бібліотечну справу. Тут бібліотекар Валентина Стегній та завідувачка сектором читальної зали Ірина Бабаєва провели для них спочатку екскурсію відділами бібліотеки, а потім  семінар «Бібліотека в реалі і у віртуалі». Семінар проходив у читальній залі. Спочатку студентам розповіли про історію центральної бібліотеки, яка заснована в 1967 році і спочатку була просто міською бібліотекою №6… На екрані молодим людям показали спочатку кадри визначних подій, які відбулися в 1967 році, потім фотографії з перших років роботи бібліотеки, яка була відкрита для читачів того ж багатого подіями року. Більшість фотографій колективу цієї бібліотеки різних років - уже історичні.

17 квітня в бібліотеці-філіалі №2 у рамках співпраці з кампанією «Артхаус Трафік» користувачам бібліотеки показали український художній кінофільм, знятий режисеркою Тонею Ноябрьовою в 2018 році, під назвою «Герой мого часу». Показ фільму відбувся в рамках фестивалю «Нове українське кіно». 

Молодий герой кінострічки приїхав у Київ «підкорювати столицю» - з надією добре влаштуватися тут, знайти своє місце. Фільм знятий у сучасному стилі: життя показане таким, як воно є – без прикрас, з усіма непривабливими сторонами. Це і звичка багатьох пересічних громадян смітити скрізь, починаючи з під’їзду будинку, в якому мешкають (показано будинок, у якому орендує житло герой), і захоплення значної частини молоді пивом, тату, відсутність високих норм моралі як життєвого правила, і схильність до дрібної помсти просто за те, що хтось живе краще. «За 5 хвилин до красивого життя» герой робить невдалі спроби досягти своєї мети легкими шляхами…

«Встав зранку, умився, привiв себе до ладу – i, одразу ж, приведи в порядок свою планету» – такими словами було розпочато літературно-екологiчний круїз «Під небом голубим», проведений працівниками центральної бібліотеки для учнівської молоді ЗОШ № 26 до Дня довкілля.

В нашій незалежній Українській державі сьогодні особливо гостро постало питання екологічного оздоровлення та охорони навколишнього середовища. Необхідно, щоб кожна людина пройнялась відповідальністю за долю природи. Тому ведучі звернули увагу присутнiх на екологiчний стан довкiлля, наголосивши, що доля планети знаходиться в наших руках.

Вівторок 16 квітня у бібліотеці-філіалі №4 був Днем Великодніх ідей. Упродовж усього цього дня бібліотекари проводили для користувачів бібліотеки різного віку народознавчі пізнавальні екскурсії в минуле та майстер-класи по виготовленню пасхальних яєць. 

- Ми повісили на вікні оголошення, і відгукнулося дуже багато бажаючих узяти участь у майстер-класах, - розповіла завідувачка бібліотеки Ганна Панюта.

14 квітня в бібліотеці-філіалі №9 відбувся черговий писанковий майстер-клас. Разом із завідувачкою відділу етнографії Полтавського краєзнавчого музею Марією Пісцовою діти та їх матусі училися мистецтву писанкового розпису.

У нашої дружньої команди вийшов справжній барвистий писанковий дивосвіт: яєчка розписували найрізноманітнішими способами - геометричними та рослинними орнаментами, зображували тварин і просто робили крапанки...

11-12 квітня у Навчально-бібліотечному комплексі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (м. Харків) пройшов IV міжнародний форум молодих бібліотекарів Української бібліотечної асоціації.

Розкривали тему «перезавантаження» бібліотек та ділилися досвідом роботи молоді фахівці своєї галузі, серед спікерів були і представники Латвії, Білорусі, Сполучених Штатів, Румунії. Основними напрямками роботи форуму стали: технології (віртуальна реальність, штучний інтелект, кібербезпека), грамотність (цифрова грамотність, медіаграмотність, інформаційна грамотність, Data Literacy) та промоція (event-менеджмент, бібліотечний маркетинг, промоція книг, підтримка читання).