24 травня в Коворкінг-центрі бібліотеки-філіалу №1 зібралася молодь, здебільшого студенти, та кілька представників більш старшого покоління, щоб за допомогою запрошеного психолога Юрія Вербенка розібратися, як протистояти інформаційній, психологічній та смисловій війні. Захід організувало молодіжне крило громадської організації «Спілка жінок Полтавщини», хід координувала Софія Якименко. Серед учасників були, зокрема, громадський і мистецький діяч Євген Янкевич, дотичний до ряду молодіжних ініціатив, таких, як «Молода Просвіта», «Пласт», «Просвіта» та інші, студент-магістрант Полтавського національного педагогічного університету Дмитро Осипов, котрий через півроку закінчить навчання і отримає диплом магістра, і багато молодих людей, які назвали тільки свої імена – студенти Полтавського університету економіки і торгівлі. Був також представник «Пласту», заступник керівника місцевого осередку на ім’я Славко.

Європейська спільнота серед основних функцій публічної бібліотеки визначає таку, як організацію дозвілля населення. Центральну міську бібліотеку заслужено можна називати «громадською вітальнею», адже тут відбувається спілкування між людьми, працівники раді всім відвідувачам, хто хоче культурно відпочити. Недарма в читальному залі бібліотеки постійно гуртуються бажаючі пограти в шашки чи шахи, проводяться різноманітні змагання.   

Так, 24 травня в центральній міській бібліотеці відбувся Відкритий чемпіонат Полтавського району з рекреаційних видів спорту серед чоловіків та жінок, переважна більшість яких особи з інвалідністю, люди похилого віку та молодь.

24 травня в бібліотеці-філіалі №2 відбулися урочистості з нагоди святкування 70-річного ювілею цього закладу.

До речі, 10 років тому бібліотека №2 переїхала в нове чудове приміщення, а до того вона знаходилася в старому одноповерховому будиночку. Отже, разом з 70-річчям бібліотека відзначає ще одну симпатичну кругленьку дату...

22 травня в бібліотеці – філії № 13 для членів  клубу  «Пізнайко», учнів 3-В кл. 32 гімназії, був проведений  усний  журнал «Тварини в українському фольклорі».  В нашій культурі  тваринна символіка  займає важливе місце. В казках, піснях, загадках широко представлені  дикі та свійські тварини, образи яких мають не буквальне, а переносне, алегоричне значення.  Бібліотекар Інна  Коваленко розповіла про головних  героїв  «звіриного епосу»  та провела вікторину  «З якої казки?», після чого прочитала  дітям казку-мініатюру «Свиня і рибка». До заходу  була організована тематична  поличка  «Казки про тварин». Мета заходу: виховувати у дітей любов до народної творчості  та позитивне ставлення до тварин.

22 травня до бібліотеки-філіалу №13 завітали учні 4-Б класу 32 гімназії на бібліотечний урок «Книги незвичайні на полицях відкривають дітям таємниці».  

Бібліотекар Світлана Опришко нагадала дітям правила дбайливого ставлення до книги і запросила взяти участь у вікторині за казками «Ану, відгадай!».  По завершенню вікторини бібліотекарі запросили дітей відвідати абонемент для учнів і розповіли про те, які книги з літньої програми читання вони можуть там отримати, щоб цікаво провести «Літо на книжкових островах», ставши учасниками бібліотечної програми читання. Наостанок бібліотекарі побажали хлопчикам та дівчаткам веселих та змістовних канікул, запросили відвідувати бібліотеку влітку і прочитати багато нових і корисних книг.

У центральній бібліотеці міста Полтави представлена  виставка робіт учасників Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Щаслива дитина – квітуча країна». Роботи на цю виставку надала Полтавська дитяча художня школа. 

У експозиції виставки, присвяченої Дню захисту дітей – малюнки юних художників з різних регіонів України. Сюжети сонячні, барвисті. Створюючи яскраві образи своїх сучасників, часто ровесників, а також героїв з минулого України, широко використовуючи етнічні мотиви, юні художники зворушливо передають любов до рідної батьківщини засобами образотворчого мистецтва.