24 серпня - наше велике свято: День Незалежності. Це свято всіх українців: і дорослих і маленьких. Буде святкове вбрання вулиць і міст, військовий парад. А що значить свято День Незалежності для дітей, для маленьких українців? 

Бібліотека-філіал №12 попросила юних читачів намалювати «свою Україну» і вони дали волю своїй фантазії. Представляємо перші малюнки наших читачів. Кожен ставив свій малюнок там, де на його думку, він буде виглядати якнайкраще. Конкурс триває!

 

«High level library: бібліотека, яку створюємо ми» - під таким девізом вже втретє пройшла літня школа молодих бібліотекарів, яку проводить молодіжна секція Української бібліотечної асоціації. Молодь з бібліотек всієї України цього року з 6 по 9 серпня приймали курортна Кирилівка та інтернаціональний Мелітополь.

Перший день перебування у школі був присвячений знайомству з досвідом роботи трьох бібліотек Мелітополя. У Центральній дитячій бібліотеці ім.А.Гайдара гостям запропонували поглянути на бібліотеку як на сучасний простір для дітей, говорили про проектну діяльність, нові форми роботи, міські програми й міжнародні гранти.

Ми живемо у прекрасній країні. Ми гордимося своєю Україною: її історією, її землею, її людьми. Напевно, жодна країна не дала світові стільки видатних історичних пам’яток, як наша Україна. І це все, незважаючи на буремні часи, що пролетіли над нашою Землею. 

Що залишимо нашим нащадкам? Як ми відносимося до скарбів, якими володіємо?

Літо – пора краси та яскравості. Коли ж, як не в цей прекрасний сезон, милуватися чудовими барвами квітів. Від різноманітності їх видів та сортів розбігаються очі, бо кожна представляє собою довершений витвір природи, яким хочеться милуватися безкінечно. 

Інформації про квіти чимало, адже кожна має певне символічне значення та власне трактування. На виставці «Квіти – окраса нашого життя», яка проходить у бібліотеці-філіалі №10, містяться книги не тільки про особливості та різновиди цих рослин, а й присвячені їм різноманітні твори літератури й художнього мистецтва. Серед них є і репродукції картин Катерини Білокур, яка прославилася на весь світ малюнками квітів, наділених власною неповторністю. 

Програма «ПОЛіС» була організована восени 2017 року міжнародною організацією IREX і мала на меті налагодження співробітництва між суспільством та поліцією і проходила у 14 містах України. У листопаді 2017 року бібліотека-філіал №9 була відібрана для участі у програмі «ПОЛіС» (за результатами конкурсу, оголошеного Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX) в партнерстві з Міністерством Внутрішніх Справ України, Міжнародною організацією з розвитку права (IDLO) за фінансової підтримки Відділу з правоохоронних питань посольства США (INL).

 

30 липня оголошено Всесвітнім днем боротьби з торгівлею людьми і з цього приводу в бібліотеці-філіалі №9 протягом кількох днів тривають різноманітні заходи. Розповсюдження інформаційних матеріалів про небезпеку сучасного рабства вирішили об'єднати з міні-перформансами та фокусами.

"Спритність рук і жодного шахрайства!" - бібліотекарі з юними волонтерами показували як звільнитись з імпровізованих мотузяних кайданів і заодно дарували корисні інформаційні листівки - плани особистої безпеки для подорожі закордон.