20 лютого в центральній міській бібліотеці відбулася година спілкування "Українська мова як фактор безпеки і об'єднання українського суспільства". З користувачами бібліотеки - учнями десятих класів загальноосвітньої школи №19 спілкувалася голова краєзнавчо-історичного клубу, який діє тут, громадська діячка Ніна Кирпотіна. 

Ніна Миколаївна розповіла, що наша українська мова має дуже древню історію, і наша писемність з'явилася набагато раніше, ніж прийнято вважати. В своїй розповіді вона послалася, зокрема, на вченого зі світовим ім'ям Анатолія Кіфішина, який розшифрував шумерські письмена і видав книгу "Кам'яна могила".

Інтернет-залежність стала глобальною проблемою сьогодення. Дедалі більше людей, особливо молодих, користуються Інтернетом частіше, ніж будь-коли раніше. Про це йшла мова на черговому засіданні Кіноклубу «Імпульс» в бібліотеці-філіалі №2. Діти подивились фільм «Інтернет залежний» (2014 / Ізраїль, США) режисерки Шош Шлам. Фільм , що  занурює нас в життя реабілітаційного центру в Пекіні й досліджує випадки трьох китайських підлітків – від дня їх прибуття до реабілітаційного центру протягом трьох місяців їх лікування там і до повернення додому. 

16-17 лютого 2019 року в центральній бібліотеці відбувся чемпіонат області з шашок «100» серед спортсменів з інвалідністю усіх нозологій. 

Інвалідність - це не вирок. Практика показує, що люди з інвалідністю можуть бути і стають повноцінними і високоефективними членами суспільства. Під час проведення чемпіонату учасники спілкувалися між собою, відчувалося особливе піднесення та дух змагань.  Змагання проводилися за швейцарською системою. Кожна партія – це іспит головних якостей характеру: волі, мужності, цілеспрямованості і наполегливості.   

18 лютого в бібліотеці-філіалі №5 діяла літературно-мистецька вітальня «Шляхами Гоголя». У бібліотеку на зустріч з користувачами – учнями 9 класу загальноосвітньої школи №27 завітали завідувачка науково-дослідного експозиційного відділу історії пізнього середньовіччя та нової історії Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Ганна Барська та художниця Надія Коріна, яка створила ілюстрації до творів Миколи Гоголя.

Ганна Барська розповіла про родину, в якій народився і виріс всесвітньо відомий письменник, про те, як і де навчався Микола Гоголь, про його нелегке життя в Санкт-Петербурзі.

17 лютого2019 року  в рамках краєзнавчо-історичного клубу  центральної бібліотеки відбулася година спілкування за темою «В авангарді боротьби за Українську державу. До 90-ї річниці створення ОУН». 

Голова клубу Ніна Кирпотіна ознайомила слухачів – курсантів і військовослужбовців ЗСУ  - з історією створення та діяльністю цієї громадської організації, яка зуміла об’єднати здорові українські сили на еміграції і в окупованій Україні та повела їх на боротьбу за Українську Самостійну Соборну державу.

18 лютого в бібліотеці-філіалі сімейного читання №3 відбулася година патріотизму «Дух нескореної волі». З   юними користувачами бібліотеки – учнями шостих класів гімназії №17 вів діалог учасник Революції гідності та антитерористичної операції на Сході України Владислав Контарчук. Він розповів про причини, які призвели до народного протесту на Майдані й переросли в Революцію. Про те, як ворог у найтяжчий час, коли наша держава була найбільш ослаблена, анексував Крим, а потім окупував частину Донецької та Луганської областей. Як добровольці за покликом серця пішли захищати Україну. І про власний досвід боротьби з агресором у добровольчому батальйоні.