Яка бібліотека не мріє влаштувати зустріч з тим, хто знає усе про написання та видання книг! Сьогодні в бібліотеці-філіалі №9 трапилася чудова нагода познайомитися з українським видавцем, викладачем, письменником, журналістом, директором Видавничого центру "Академія" Василем Теремком.

Видавництво "Академія" добре відоме підручниками та навчальними посібниками серії "Альма-матер", однак останнім часом читачі бібліотеки познайомились ще й з творами художньої літератури для читачів різного віку та різних уподобань. Отож, зустріч з Василем Івановичем розпочали розмовою про видавничу історію "Академії".

Влітку 2017 року  тернопільчани започаткували Всеукраїнську акцію єднання «Україна моя вишивана», головна ідея якої – об’єднати всю країну шляхом створення вишиваної карти.   Цей мистецький проект закликає  українців з різних регіонів   долучитися до  своєрідної молитви за мир та спокій в Україні.

Полтавці приєдналися двадцять третіми до вишивання карти, наступне місто - Київ. Честь приймати вишивальниць у Полтаві   випала відомому своєю волонтерською діяльністю колективу бібліотеки-філіалу №7.

15 березня в бібліотеку-філію №2 знову завітали гості з села Розсошенці Полтавського району - учні шостих класів Розсошенської гімназії, яким дуже полюбилася ця прекрасна бібліотека. Для них тут провели урок пам'яті Тараса Шевченка "Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття". 

- Сьогодні ми дослідимо невеличку частину біографії Тараса Шевченка - його дитинство, - сказала завідувачка бібліотеки Юлія Коваленко.

14 березня в бібліотеці-філії сімейного читання №3 з маленькими користувачами бібліотеки – третьокласниками спілкувалася заслужений працівник культури України, голова Полтавського обласного відділення міжнародної організації «Жіноча громада» Валентина Шемчук. Вона провела з дітьми бесіду на тему «Та не однаково мені» (слова Тараса Шевченка) про українських воїнів – добровольців, які в найтяжчий для України час проявили високу громадянську свідомість, патріотизм і за власним рішенням пішли захищати східні кордони України. 

Зранку 13 березня у відділі абонементу бібліотеки-філії №2 бібліотекарі красиво оформили виставку-інсталяцію під назвою «Весняний настрій дарує книга». Ця виставка відразу привернула пильну увагу читачів. 

На виставці деякі книги «ростуть» у вазонах разом з квітами, які розквітли ніжним рожевим кольором. У оточенні книжково-квіткових вазонів представлено ще багато різної літератури. Переважно це твори відомих сучасних українських авторів, але є й зарубіжні. Увагу читачів привертають твори Одрі Ніффенччер «Дружина мандрівника в часі», Софії Андрухович «Фелікс Австрія», Сергія Жадана «Месопотамія», Юрія Винничука «Груші в тісті», Денниса Ліччейна «Містична річка» (із серії «Світовий бестселер), Жанни Куяви «Гордієві жінки. Три шляхи до щастя» та інші.

13 березня в центральній бібліотеці в рамках реалізації проекту «Знай свої права» відбувся безкоштовний семінар на тему «Народні законопроекти в Німеччині як корисний досвід для України». 

Депутат Шевченківської районної в місті Полтаві ради Ольга Медвінська представила користувачам бібліотеки старшого віку і молодим (у семінарі взяли участь, зокрема, студенти третього курсу коледжу економіки і права) головного доповідача Олександра Отича. Заступник начальника управління, начальник відділу комунікацій з громадськими об’єднаннями управління з питань внутрішньої політики Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації Олександр Отич минулого року був у Німеччині, де проходив у Європейській академії навчання для слухачів з інших держав.