chasЦя книга стала останньою в циклі з п’яти праць Світлани Алексієвич під загальною назвою «Червона людина. Голоси утопії».

Жанр своїх творів Світлана Алексієвич визначає як «жанр людських голосів». Задля написання однієї книжки письменниця, за її власним зізнанням, зустрічається, розмовляє й записує 500-700 людей! У книжці «Час second-hand» лунають голоси людей з епохи соціалізму про те, що відбувалося з ними після розвалу СРСР. Ті, хто народилися вже у пострадянському суспільстві, мають змогу «почути», як жилося у Радянському Союзі і що тоді відбувалося. А ті, хто наче й знає, що там і як, неодмінно зроблять для себе шокуючі відкриття.

 

spustochennyaНовий роман Любка Дереша «Спустошення» — про межу, з-за якої не повертаються. Це роман для тих, хто знає щось про маніпуляції свідомістю і медитацію, про хаос і несвідоме, про «чорних лебедів» і про Звіра, котрий крадеться у пітьмі.

Цю книжку не вийде читати разом — її треба читати наодинці, вдумливо, входячи в її настрій і ритм, вловлюючи її красу. Так вона розкриється для того, хто шукає в літературі глибини. В цій книжці є атмосфера, є історія про любов і велику таємницю, кожна з яких по-своєму поглинає людину, даючи густе і неперевершене відчуття безнадії й романтики, як це вміє робити тільки Дереш.

 

yaponskiyЦе абсолютно сучасний роман. Історію переповідає жінка, якій 81 рік і яка рухається назад у часі. Це історія неймовірного кохання.

Альма Беласко й Ірина Базілі, різні за віком, походженням, соціальним станом — не мали б ніколи зустрітися. Однак доля звела їх одного дня в інтернаті для літніх людей у Каліфорнії. Ця зустріч зумовила низку подій, які наче розсунули часові та географічні межі, відбуваються у різних куточках світу сьогодні й у минулому.

«Японський коханець» Ісабель Альєнде, як і інші її твори, не відпускає читача до останньої сторінки, зворушує і зачаровує, дивує.

 

zlo ne mae«Зло не має влади» — останній роман трилогії про пригоди школярки-семикласниці Ліни Латної (до трилогії також входять романи «Ключ від Королівства» і «Королівська обіцянка»).

Що чекає Королівство, мешканці якого забули свого короля? Звісно, воно приречене на загибель та запустіння. Тим більше коли його осаджує Сарана — жахлива стонога і сторука навала змітає й витоптує все на своєму шляху, і немає від неї порятунку. У Ліни, мага дороги, є лише три дні, щоб урятувати Королівство...

 

obruchennayaАнглія, XV століття. Король вирішив долю Анни Невіль, дочки легендарного Уорвіка Коронатор: вона повинна піти під вінець з його братом - принцом Річардом Глостер! Для неї це вирок, і, здається, наречений збирається привести його у виконання ще до весілля ... Її всемогутній батько далеко, і допомоги чекати нізвідки. Бажаючи якомога швидше опинитися під захистом Уорвіка, Анна приєднується до сера Філіпа, який везе Коронатору фатальне для неї послання від Його Величності, і ... закохується в цього простого лицаря!

vegitariankaОдного ранку Джінг-хай прокинулася з усвідомленням, що вона більше ніколи не їстиме м’яса. На цьому й завершується звичний для читача класичний сюжет. Жанр роману південно-корейської письменниці Хан Канг балансує між домашнім трилером, притчею про трансформацію і деревофільною медитацією, а оповідь ведеться від імені нікчемного чоловіка героїні, який працює в офісі, одержимого свояка-художника і заклопотаної старшої сестри. Ці герої працюють, відчувають муки творчості, облаштовують власне життя, а от сама Джінг-хай припиняє робити будь-що взагалі.