Книжкова виставка – порада

Звернення:
 
Наша виставка адресована батькам підлітків та тим, хто вступив в цей перехідний від дитинства до зрілості вік. Маємо надію, що представлена на ній  література стане в нагоді зацікавленим особам. 

 pytannya

Бібліотечний урок-діалог для учнів старшого шкільного віку

130219

В історії розвитку цивілізації відбулося декілька кардинальних змін у сфері розвитку інформації, які отримали назву інформаційних революцій. Перша інформаційна революція  —  винахід письма. Друга — винахід книгодрукування. У ХV ст. сучасники разом з радістю відчули страх і сумніви з відмиранням рукописної книги, яку переписували, вкладаючи душу. Друкована книга здавалася їм механічною, бездушною, безликою. Подібне ми відчуваємо зараз, дивлячись на електронну книгу. У ХХ столітті відбулась третя інформаційна революція — винахід мікропроцесорної техніки і поява персонального комп’ютера. «Суперниками» книги стали електронні комунікації. З’явився новий віртуальний читач, який отримав вільний доступ до електронних каталогів бібліотек світу. 

(on-line ресурси для вивчення французької мови)
Інформаційний (вебліографічний) список
 
france

Франція… Країна, яку називають країною-святом. Багатство її історії і культури заворожує. Франція дала світу  великі шедеври живопису, скульптури, архітектури різних епох і стильових напрямів. Париж, Ніцца, Канни, Сент-Женев'єв-де-Буа – справжні місця паломництва мільйонів. Франція – провідний центр моди і дизайну. Саме тут найчастіше проходять важливі покази мод і закладаються основи трендів наступного року. Багато великих будинків моди (Шанель, Діор, Ів Сен-Лоран) мають штаб-квартири у Франції.

Книжкова виставка-вікторина

До Року французької мови в Україні 2018-2019

 
Рік французької мови в Україні 2018-2019 розпочався 1 вересня і має на меті популяризацію французької мови за допомогою різноманітних заходів та проектів, що будуть здійснюватися на всій території України. Запрошуються школи, університети, асоціації, громадські організації, фонди, культурні центри, бібліотеки, кінотеатри, концертні зали й інші установи долучитися та додати власні проекти до заходів Посольств країн-членів Франкофонії, Міністерства освіти і науки України, Міністерства закордонних справ України, мережі Альянс Франсез в Україні та Французького інституту в Україні. За допомогою аплікаційної форми Ви зможете зареєструвати Ваш проект для того, щоб він був офіційно зарахований до переліку проектів у рамках Року французької мови в Україні. 
 

Подорож-легенда (уч. 5-7 кл.)

 
Оформлення: перегляд літератури про квіти, яскраві малюнки та фото квітів.
 
Ведуча 1. 
Всім доброго дня! Ви любите квіти? І у кожного, звичайно, є своя улюблена квітка, адже так? 
Протягом усього життя людину оточують квіти і всілякі рослини. Вони прикрашають життя, їх підносять в дар в знак вдячності й любові. Дивовижний аромат і неповторні відтінки кольорів викликають захват і захоплення. Квіти пробуджують у нас людяність, щирість, сердечність і доброту. Найголовнішим є те, що ці дивовижні рослини  призначені дарувати людям радість. 
 

Книжкова виставка

Аналізуючи ситуацію в Україні на теперішній час, можна побачити загрозливі тенденції занепаду родинного та сімейного життя, збільшення кількості розлучень, поширення серед молоді перебування у «цивільному шлюбі», небажання молодих сімей створювати повноцінні сім’ї. Це в свою чергу порушує проблеми пов’язані з відповідальним батьківством.

Чоловік – як чоловік і батько – у сім'ї та суспільстві займає особливе місце і виконує незамінну роль у фізичному, соціальному і духовному плані. Але справа ускладнюється тим, що в нинішньому світі побутує безліч самих різних уявлень про те, яким бути чоловікові, як йому виглядати і що робити. Саме час говорити про кризу ролі чоловіка як в суспільстві в цілому, так і в сім'ї зокрема, який привів до змішання понять про те, як має поводитися чоловік. Це підтверджує цілий ряд симптомів: зростання сексуальних злочинів, гомосексуалізм, розлучення, чоловічий шовінізм і крайній фемінізм, жінки в традиційно чоловічих ролях і т.д.