Меню

Опитування


Я приходжу в бібліотеку найчастіше для того, щоб...

Статистика

 

Головна Біб. фахівцю БОРОТЬБА З КОРУПЦІЄЮ – ВИМОГИ СЬОГОДЕННЯ
 

БОРОТЬБА З КОРУПЦІЄЮ – ВИМОГИ СЬОГОДЕННЯ

Книжкові виставки-інформації

Виставка може бути влаштована як до Міжнародного дня боротьби з корупцією, так і в будь-який інший термін. 

Міжнародний день боротьби з корупцією — відзначається 9 грудня, згідно з рішенням Генеральної Асамблеї ООН.

За даними Вікіпедії, у цей день в 2003 році у мексиканському місті Меріда на політичній конференції була відкрита для підписання Конвенція ООН проти корупції, і вже 14 грудня 2005 року Конвенція набула чинності як міжнародний правовий документ, обов’язковий до виконання її сторонами.

На кінець 2009 Конвенцію підписали близько 140 держав і близько 80 – ратифікували.

Україна ратифікувала цю угоду 18 жовтня 2006 року. 

Документ зобов'язує країни, які підписали його, відповідати перед законом. Карними вважаються хабарі, присвоєння бюджетних коштів і відмивання корупційних доходів.

В рейтингу  Transparency International в 2012 році наша країна за рівнем корупції посідала 144-те з 176-ти місць. Тепер наступив важливий етап практичної роботи – роз’яснення основних положень антикорупційного законодавства. Знання законів, уміння їх адекватно застосувати, усвідомлення невідворотності юридичної відповідальності і ганебних наслідків для кар’єри кожного посадовця-порушника та репутації держави в цілому має стати надійним моральним запобіжником учинення корупційних діянь.

***

«Корупція - не просто хабарі, не просто зловживання службовим становищем, не просто завуальовані види підкупу чиновників. Це хвороба більш глибока, яка має у своїй основі психологічну установку використовувати державну службу як невичерпне джерело для досягнення корисливої мети». 

- Корупція – як її бачить Закон

- Корупційні правопорушення

- STOP корупції!

НІ КОРУПЦІЇ!

Корупція (від лат. corrumpere — псувати) — протиправна діяльність, яка полягає у використанні службовими особами їх прав і посадових можливостей для особистого збагачення; підкупність і продажність громадських і політичних діячів. 

- Антикорупційне законодавство 

- Суспільство проти корупції

- Етика поведінки державного службовця

УКРАЇНА БЕЗ КОРУПЦІЇ: ТВОЄ «НІ» МАЄ ЗНАЧЕННЯ!

Знати про корупцію все, щоб її побороти

- Законодавство про корупцію

- Корупція та її обличчя

- Громадськість в протидії корупції 

На виставці варто оформити:  

- інформаційний листок (розміром з книжкову обкладинку), де вказати телефони «гарячої лінії» і  «телефони довіри» посадових осіб облдержадміністрації та органів місцевого самоврядування; 

 - «електронний інформаційний кіоск» з електронними адресами відповідних установ. 

Під час дії виставки важливим є проведення з користувачами бесід, інформхвилинок: «Корупційні діяння і їх наслідки», «Корупційне правопорушення – хто його може вчинити», «Антикорупційні обмеження для службовців»,  «Корупція — корозія влади (соціальна сутність, тенденції та наслідки, заходи протидії)», «Корупція – STOP», «Корупція неприпустима», «Законодавча база про відповідальність за корупційні правопорушення», «Корупція: сутність, поняття, заходи протидії», «Журналістські розслідування корупції», «Повноваження громадськості в подоланні корупції», «Корупція – загроза для демократії» тощо.

ФОТОСТРІЧКА


Powered by JoomlaGadgets